Як працювати з художніми акриловими фарбами.

Сьогодні ми вам розповімо як писати акриловими фарбами, про особливості матеріалу, його властивості та можливості.

Техніки малювання акриловими фарбами численні і різноманітні. Їх застосовують в живописі, оформленні інтер'єру, розписують дерево, тканини, взуття, скло та навіть нігті.

Все це можливо завдяки унікальним властивостям акрилових фарб - вони добре лягають на будь-яку поверхню та після висихання невразливі до вологи.

Акрилові фарби тримаються на полотні, картоні, двп, дереві, металі та на багатьох інших матеріалах, але для цього поверхню слід правильно підготувати. Найчастіше застосовується акриловий грунт. Грунтовані основи для живопису купують готовими або грунтують самостійно. Великий асортимент грунтів у наявності в нашому магазині.

Перед початком роботи, для кращої адгезії, щоб з часом фарба не обсипалася, основу необхідно покрити лаком. Після накладання лакового грунту, щоб фарби під час роботи краще лягали, поверхню бажано змочити водою. У малюнку акриловими фарбами кожен живописний шар потрібно як слід покривати лаком. Цей технологічний елемент не тільки збереже на довгі роки вашу роботу, але й посилить глибину і легкість твору.

Для кращого результату, при створенні акрилового живопису, готових відтінків потрібно мати досить багато, оскільки акрилові фарби змішуються інакше ніж масляні. Основні кольори можна змішувати звичайним способом, але деякі кольори на акрилі змішати практично не можливо, тому їх краще використовувати у вигляді готової фабричної суміші.

Для малювання в техніці об'ємного пастозного живопису необхідні мастихіни. Вони бувають різної форми для створення різних ефектів, тому для роботи необхідно мати декілька видів цього інструменту.

Не всі акрилові фарби будуть виглядати цілісно після висихання при об'ємній техніці. Фарби Van pure та IDEA від фірми MAIMERI після висихання залишаться без змін, всі інші фарби потріскаються. Тому якщо ефект кракелюру у вашій роботі не передбачений, то фарби необхідно змішувати зі спеціальними пастами і гелями на акриловій основі. Гелі додадуть необхідної гнучкості, блиску або матовості залежно від вашого вибору. При роботі з пастами потрібно враховувати те, що паста білого кольору діє як білила поглинаючи насиченість кольору. Тому в окремих випадках спочатку роблять об’єм, а вже потім розписують його фарбами.

Тепер з’ясуємо чим розводити акрилові фарби. Хоча вони і розводяться водою, спеціальні розчинники для акрилу використовувати краще. Вода зменшує насиченість кольору, забирає яскравість, частково руйнує структуру фарб. Тому поруч зі склянкою води, в якій зручно мити і зволожувати пензелі тримайте розріджувачі для акрилових фарб. Розріджувач зменшує в'язкість і насиченість фарби без втрати яскравості. Він також посилить легкість в багатошаровій роботі.

Фарби дуже швидко сохнуть на повітрі, тому без сповільнювача висихання акрилових фарб вам теж не обійтись. Спеціальні палітри з кришками теж будуть незамінні. Все це збереже ваші змішані кольори на палітрі. Завдяки розріджувачу швидкість висихання сповільнюється до 4 – 5 годин.

Якщо вас цікавить як писати акриловими фарбами по тканинах, вам знадобиться спеціальний розчинник для фарб по тканині. Розріджувач знадобиться і в тому випадку, якщо ви спробуєте щось схоже на акварельну техніку. У всіх інших випадках вистачить води.

Очищати інструменти після роботи з акрилом краще відразу водою. Перед зберіганням мийте пензелі в рідкому милі, воно склеїть ворсинки, щоб ті не стирчали в різні боки. Для кращого збереження форми пензелів дуже зручно використовувати спеціальну мийку для пензелів, в якій вони знаходяться у воді в підвішеному стані, щоб кінчик не гнувся і не ламався.

Якщо фарба залишилася на пензелях або одязі, то їх врятують очисники. Спеціальні очищувачі для старих фарб відмивають пензелі більш делікатно. Якщо ж вони перетворилися на палицю, допоможе очищений уайт-спірит або розріджувачі для масляних лаків і фарб. Пензелі потрібно залишати в них на кілька годин і тільки після того як фарба розм'якне, спробувати її змити теплою водою з милом. Після такої процедури пензелі не завжди тримають колишню форму - починають кошлатитись.

Для порятунку одягу можна спробувати очищувач фірми Pebeo - Nettoyant brush cleaner (універсальний очищувач для фарб).

Незважаючи на міцність і довговічність акрилових фарб, невелика деформація вже сухих робіт при намоканні відбувається. Барвистий шар як губка вбирає в себе вологу або пар і трошки набухає, а після висихання знову стягується. Від цього з часом шар фарби може руйнуватися, тому роботу краще захистити лаком. Для живопису зазвичай використовують спеціальні лаки. Вони більш рідкі та прозорі, ніж лаки для декору і візуально не сплющують зображення, але при цьому добре захищають від зовнішніх несприятливих факторів.

Тепер ви знаєте як писати акриловими фарбами і маєте перейти до практики, але у багатьох ще виникне питання, що робити з підсохлими акриловими фарбами? Якщо фарба висохла не повністю, а стала трохи більш в'язка, то допоможе звичайна вода. Але якщо фарби затверділи, то ніякий розчинник їх вже не відновить. Тому фарби варто щільно закривати і при роботі видавлювати або викладати мастихіном на палітру в необхідній кількості без зайвого, а також зберігати в темному місці далеко від опалення та інших джерел тепла і світла.

І головне, при роботі з художнім акрилом не бійтеся експериментувати. Він унікальний за складом і чудово поєднується з безліччю інших матеріалів. Це і спонж і різноманітні контури, вітражні фарби, поталь, блискітки. Головне не боятися придумувати нові ідеї і намагатися їх реалізовувати. Навіть помилки збагатять ваш досвід і розширять кругозір.