Меню
Your Cart

Фарби художні

Більше

Як вибирати художні фарби


Якщо ви не можете вирішити, які художні фарби купити, подумайте про наступне:


  • Про свою творчу задачу.

  • Якими робочи умови маєте в своєму розпорядженні.


Якщо хочете навчитися малювати - беріть акварельні фарби. Працюючи з ними, ви не зможете заховати власні слабкі сторони, не замаскуєте прогалини в знаннях передачі перспективи, обсягу і правильного колірного змішування. Але з іншого боку, у міру оволодіння ними, приходить свобода і розслабленість. Акварельні фарби вірні супутники академізму. І це не правда, що помилку в акварелі вже не виправити! Купуйте якісний італійський або французький папір і все можна буде змити, розмити і виправити! У використанні вони самі невибагливі. Їх можна моментально скласти і розкласти, почати і закінчити, заховати в дамську сумочку.

Додатково для навчання можна купити художні гуашеві фарби. Як і акварельні вони не водостійкі і дозволяють вносити багаторазові виправлення. Їх пастозність дає можливість освоювати техніку олійного живопису, а размиваємість водою як у акварелі. Ці фарби ідеальні для ескізів та декоративних робіт.

Якщо ви прикипіли душею до властивостей гуашевих фарб, але хочете водостійкості, беріть темперу. Вона так само світлішає при висиханні як гуаш, так само пастозно лягає, і так само вимішується.

Для реалізації більш складних творчих задумів краще купити олійні фарби, як варіант - акрилові. Основна відмінна риса акрилових фарб полягає в тому, що вони дуже швидко сохнуть і лягають на будь-які поверхні. Детальніше про роботу акриловими фарбами коротко ми написали в блозі.

Олійні фарби, на відміну від акрилових матеріалів, можуть сохнути місяцями. З одним твором можна працювати тижнями. Але як людина з досвідом, можу сказати, що задоволення від роботи олійними фарбами не зрівняється з процесом письма іншими матеріалами. При цьому дуже важливо вибрати ту серію олійних фарб, яка підходить саме вам.

І олійні і акрилові художні фарби вимагають набагато більшого простору, ніж є в дамській сумочці. Потрібно хоча б пару полиць в шафі, а згодом окремий простір в квартирі. Тут вже доведеться відпускати роботи в світ або малювати нові картини поверх старих полотен.

Ну і звичайно, купивши олійні або акрилові художні фарби, ви зіткнетеся з необхідністю догляду за інвентарем. Доведеться витрачати час на утримання в чистоті туб, кистей, палітр.

Для вирішення деяких творчих завдань можуть стати в нагоді фарби в аерозолях, акриловий різновид яких можна потроху використовувати в квартирі. На наступних етапах по ним можна буде працювати як акрилом, так і маслом.

Ми використовуємо файли cookie та інші подібні технології, щоб покращити Ваш перегляд та функціональність нашого сайту