Спочатку ви повинні розуміту одну важливу річ – якщо акрилова фарба засохла(стала твердою), то її вже ні чим не врятувати, можно сміливо викидати. Тож уважно слідкуємо за своїми фарбами, щоб вони були завжди закриті, довго не залишаємо відкриті, бо на повітрі акрил застигає і стає не зворотнім процес засихання.


    А ось якщо треба розвести густу фарбу до більш рідкої консистенції, то для цього краще використовувати розчинники для акрилових фарб. Він не змінює структуру фарби, бо в скаді має теж акрилову смолу як і фарба. Розріджувач зменшує в'язкість і насиченість без втрати якості фарби. 

    Так як користуватися розчинником?

    А все дуже просто! Просто додаємо до самої фарби (це можно зробити вже на самій палітрі, чи якщо ви користуєтесь окремими баночками, то додаєм туди) від кількості доданого розчинника залежить консистенція фарби. Можно додати більше розчинника і досягти ефекту  акварельної фарби. Треба пам’ятати, що чим більше додаєте розчинника, тим прозоріша буде фарба.


     Також можно розводити акрилові фарби і водою, но при цьому дотримуватися правила – щоб води було не більше 20% по відношенню до фарби. Так як вода зменшує в’язкість, і структуру акрила і це може вплинути на якість фарби з поганої сторони: акрил може почати тріскатися, осипатися, стане не таким еластичним.

    Купити розчинник для акрилової фарби ви можете в магазині Каркар, клікай сюди.