Різноманітність акварельних фарб вражає і любителів і, особливо, професіоналів. Але виникає питання: що краще придбати відомий бренд або новинки на полиці !?

  Давайте познайомимося з аквареллю від Royal Talens - Rembrandt (Нідерланди), Rosa від українського бренду, Sennelier (Франція) і НТЦ «Лазурит» - «Перша столиця» від українського виробника.

  Все акварельні фарби представлені в кюветах і тубах різного об'єму, і все можна придбати як в наборах так і окремо, що дозволяє складати свою унікальну палітру.

  Оцінювати будемо за трьома основними параметрами: насиченість кольору, прозорість, якість змішування, виключимо параметр світлостійкість, тому що всі знають, що акварельні роботи треба берегти від прямих сонячних променів, та ще світлостійкість завжди вказана зірочками на упаковці кожного кольору!

  І важливий аспект тестування - це тестування акварелі на бюджетному акварельному папері Fabriano Unica 50х70 Bianco 250 грам. Порівняння буде проходити також з урахуванням ціна і якість!


  Акварельні фарби Rosa Gallery  поштучно та в наборах від українського бренду зараз представлені у всьому своєму розмаїтті! Ці фарби полюбилися новачкам і не дарма. Вони не дорогі, і ціна досить приваблива. Вони стали адекватною заміною акварелі від «Невської палітри». Тестування показало, що вони мають усі переваги акварельних фарб від відомих виробників.

 Плюси:

- яскраві кольори

- насичені барвником пігменти і в зв'язку з цим коробочки з кюветами вистачить надовго!

- пігменти не падають в осад,

- кольори в розмиві дають прозорість,

- доступні для придбання, як для початківців - юних художників, так і для професіоналів.

 Мінуси:

- тонкий картон коробок швидко зношується,

- не цікавий дизайн упаковок .

  Але все мінуси легко виправити, якщо перемістити кювети з фарбами в більш ергономічну упаковку або може виробник прочитає наш аналіз і зробить висновки !). Можна використо-

вувати порожні пенали для акварелі.


  Sennelier La petite Aquarelle (Франція) - акварель з традицією і не для новачків. Пігмент помірної концентрації, але досить прозорий в розмиванні, проте фарби швидко витрачаються. Пігмент зовсім не дає осад у вигляді грудок і це приваблює акварелістів які працюють в техніці сухої акварелі, техніки лісирування  та «відмивок», а також в сфері ботанічної ілюстрації. Пігменти природного походження і стриманою гами. Ця акварель - ідеальний вибір професіоналів.  


   Плюси:

- кольори класичної традиційної гами,

- пігмент не дає осаду,

- робить м'які переходи в сумішах і тонкий розмив на папері,

- ергономічна упаковка і її різноманітність: від формату для мандрівників з пензликом, який легко поміщається в коробочці, до класичного подарункового формату - пенала в дереві або металі.

 Мінуси.

- необхідність використання тільки на акварельному папері з високим вмістом бавовни!

- ціна злегка завищена, але якість акварелі висока.  НТЦ «Лазурит» - «Перша столиця»  від українського виробника стали відкриттям для мене! Колір насичений, пігмент при змішуванні та в розмиві дає відмінний результат (хоча треба завжди пам'ятати, що акварель можна змішувати не більше двох-трьох кольорів). Співвідношення ціни та якості ідеальне. Фарби як для початківців, так і для професіоналів.


 
Плюси:

- яскраві та насичені,

- пігмент дрібного помелу не дає осад (за винятком ультрамарину),

- прекрасно поводить себе в сумішах,

- можна використовувати на недорогому папері,

- незвичні по формі, прозорі круглі кювети виділяють їх серед всіх інших виробників,

- приваблива ціна.

Мінуси:

- маленька палітра кольорів (є надія що згодом буде представлена вся гама кольорів),

- відсутність упаковки для наборів (звичайно можна використовувати готові дерев'яні або пластикові пенали для фарб). Royal Talens -Rembrandt (Нідерланди) – акварель представлена як в демократичних так і «елітних» форматах. Кольорова палітра вражає різноманітністю, і це її зближує з Sennelier (Франція).


 
 Ціна висока, що свідчить про приналежність до більш професійної сфери використання акварелі.

 Представлена​​в тубах по 10 мл, 20 мл і кюветах по 1,6 мл.

 

Плюси:

- колір стриманий,

- різноманітність палітри кольорів,

- зручна упаковка (на будь-який смак)

- дрібний помел пігментів не дає осаду.

Мінуси:

- при висиханні злегка світлішає,

- не змішуйте більше двох кольорів,

- необхідно використовувати папір більш високої якості, і ,бажано, від виробника фарб, для досягнення чудового результату,

- ціна висока.

 
  Акварель - це фарби до яких необхідний особливий підхід, і як у нас у всіх є свій характер, так і ми підбираємо свою палітру акварелі! Всі представлені фарби мають свої незаперечні переваги і тільки від нас залежить вибір! А можна проявити індивідуальність і ризикнути - склавши свою палітру від різних виробників: адже зробити підбір кольорів, які найбільш сподобалися в своїй коробочці – це легко!

 


Автор Ольга Московченко,

ілюстратор і живописець.