Огляд синтетичних пензлів, а також пензлів спеціального призначення.


Пропоную вашій увазі огляд синтетичних пензлів для акварелі, а також деяких пензлів спеціального призначення.

Коли синтетичні пензлі лише з’явились, вони не відрізнялись високою якістю, але з розвитком технологій виробники художніх матеріалів отримали змогу настільки якісно імітувати натуральний ворс, що деколи складно відрізнити. До того ж синтетичні імітації довше служать і краще тримають форму.

Ось пензлі які ми розглянемо в нашому огляді:

  • ROSA squirrel imit. #6 (імітація білки)
  • ROSA synthetic #5
  • ROSA synthetic #3
  • ROSA synthetic #1

А також деякі спеціальні пензлі:

  • Daler Rowney GRADUATE round mop #1/2
  • KOLOS synthetic flamingo 2/0
  • SAKURA water brush 

Спершу проведемо тест на тоненький кінчик. Як видно з фото, представлені пензлі мають доволі гарний гострій кінчик.

    
Тепер подивимось як вони тримають форму. Опускаємо пензлі в воду, прибираємо зайву, притискаємо до аркушу, піднімаємо і дивимось.

 

Видно що якнайкраще форму тримає ROSA squirrel imit. Ця імітація білки настільки хороша, що спершу і не відрізниш. Форму тримає і має пружність навіть краще ніж у справжньої білки. Що стосується трьох інших синтетичних пензлів, то вони занадто жорсткі і пружні для акварелі. Вони трішки дряпають папір і більше підійдуть для гуаши або акрилу.

 

В перших двох тестах спеціальні пензлі участі не приймають. В них інші потреби. Daler Rowney GRADUATE з ворса чорної кози призначений для заливок. Він набирає багато води,  рівномірно віддає її на папір. Гарно підійде для мокрих технік і для того щоб швидко заливати фарбою великі площі. Наприклад для пейзажного живопису.

 

 

Пензлик з сильно подовженим ворсом KOLOS synthetic flamingo 2/0 називається “лайнер” і призначений для довгих тонких ліній більш менш сталої товщини. Ним можна малювати наприклад дроти ліній електропередач в міських замальовках або якісь орнаменти.


Окремого абзацу потребує японський пензлик з резервуаром water brush. Такі пензлі призначені для швидких етюдів за межами майстерні. В резервуар набирається вода, якщо натиснути на резервуар, вода починає поволі витікати і зволожувати ворс пензля. Можна використовувати для малювання фарбами, а також, наприклад, для розмивання акварельних олівців (як на картинці). Ще в такий пензель можна залити замість води розведену фарбу або чорнила чи туш. Багато художників купують кілька таких пензлів і заправляють їх різними кольорами. Дуже зручна річ.

   


 

В якості висновку скажу, що особисто мені дуже сподобалася імітація білки від ROSA і ще пензель для заливок від Daler Rowney. Пензлик з резервуаром це теж надзвичайно зручний інструмент. Я маю два таких: один для води, а ще один з розведеним чорнилом, щоб вийшов сірий тон. Використовую їх для швидких замальовок в місті.

Вдалого малювання!

 

Спеціально для karkar.com.ua

Анастасія Шукевич, ілюстратор фрілансер

Skype: mahasitha
Instagram: mahasitha
Behance: mahasitha
 
Продовження далі