Marabu Fashion Color інструкція з фарбування тканин

При фарбуванні тканин завжди присутній ефект накладення кольорів (базовий колір текстилю може вплинути на отриманий в результаті фарбування відтінок). Оголошений колір досягається при фарбуванні білої тканини з вмістом синтетики не більше 20%.Про ефект змішування кольорів не варто забувати і при фарбуванні речей з плямами та малюнками (світлими і темними). Повного вирівнювання кольору може не вийти, оскільки відбувається фарбування не тільки плями, але і навколишніх частин виробу.

Синтетичні нитки, якими зшитий виріб можуть пофарбуватись непередбачено. Тому при фарбуванні світлих речей в насичені кольори шви можуть залишитися білими. Хоча іноді цей контраст навіть дає цікавий декоративний ефект.

 Поради для забарвлення в пральних машинах

1. Виміряти вагу, відповідно вазі точно обрати кількість барвника. Інтенсивний колір виходить при фарбуванні однією упаковкою барвника 500 г текстилю. Середня інтенсивність - при одній упаковці барвника на 1000 г текстилю, пастельні тони - при одній упаковці на 1500 г текстилю.

2. Замочити тканину приблизно на 10 хв. в холодній воді.

3. Барвник і закріплючий засіб насипати безпосередньо в барабан пральної машини.

4. 1 кг солі висипати на барвник і фіксаж, щоб і те й інше повністю було покрито сіллю.

5. Покласти мокру тканину на сіль.

6. Встановити програму на 60 ° градусів без попереднього прання і включити. Ніяких економічних програм не використовувати. Для змішаної тканини вибирають гранично допустиму температуру, але не менше 40 ° C.

7. Після закінчення прання залишити пофарбований текстиль в машині і випрати з пральним порошком для кольорових тканин при гранично допустимій для даної тканини температурі.

8. При дотриманні вимог інструкції, FashionColor не залишить ніяких слідів барвника в пральній машині.

 

Інструкція з ручного забарвлення

На 150 г матеріалу:

1 Упаковка FashionColor (1 пак. Барвника, 2 пак. Фіксуючий засіб)

3 ст. ложки солі на 1 л води, 5,5 л води, 60 ° C, 1 великий нержавіючий тазик.

При більшій кількості тканини, відповідно збільшується і кількість робочих речовин.

 

1. Матеріал замочити приблизно на 10 хв. в холодній воді.

2. Фіксатив розчинити в окремій ємності в 0,5 л води.

3. Сіль і барвник розмішати в 5,5 л води при температурі 60 ° C до розчинення.

4. Покласти тканину в ємність з кольоровим розчином і помішувати приблизно 2-3 хв.

5. Додати розчинений фіксатив в ємність з тканиною, але лити не прямо на тканину.

6. Фарбувати 30 хв. при приблизно 60 ° C. При цьому постійно помішувати і стежити, щоб матеріал завжди був покритий розчином з барвником.

7. Забарвити матеріал як слід, прополоскати і потім випрати з пральним порошком при 60 ° C. Залишки фарби можна злити прямо в каналізацію.

 

Інструкція для ручного фарбування шовку

На 50 грамів шовку (1 велика хустка): 5 г барвника, 3 ст. ложки солі на 1 л води, 3 л води, 30 °C,  1 нержавіюча ємність.

При подвійний масі тканини всі зазначені компоненти відповідним чином повинні подвоюватися. Не використовувати для шовку фіксатив. 

1. Сіль і барвник розмішати в 3 л теплої води (30 ° C) до розчинення.

2. Шовк замочити в теплій воді і потім покласти в ємність з кольоровим розчином.

3. Важливо: не повинні утворюватися складки. Шовк повинен плавати вільно і постійно бути покритим кольоровим розчином.

4. Ємність з шовком повільно, приблизно за 15 хв., нагріти від 30 ° C до 60 °C і потім фарбувати приблизно ще 15 хв. при 60 °C. При цьому звертають увагу на сталість температури. Перші 15 хвилин треба постійно помішувати, потім - кожні 3-5 хв.

5. Після сумарних 30 хв. фарбування залишити шовк остигати до 30 °C. Після цього шовк прополоскати в чистій теплій воді і випрати з порошком для шовку.