Починаємо малювати маркерами

Цей урок буде присвячений технічним особливостям роботи з маркерами. Він буде особливо корисним для тих, хто ще тільки думає придбати їх, а також тим ілюстраторам, які тривалий час не користувалися маркерами, не знають про новинки і зараз знаходяться в пошуках поради по роботі з ними.

Сучасні маркери займають гідне місце серед професійних художніх матеріалів. До того ж, при роботі з ними ваші руки і одяг залишаються чистими. Ви позбавляєтесь тюбиків, палітр, пензликів, склянок з водою. Художніми маркерами досить легко користуватися, проте до них потрібно звикнути. Не варто впадати у відчай якщо з першого разу вам не вдалося досягти бажаного результату. Просто продовжуйте малювати і отримувати задоволення від процесу!

 

Які маркери обрати?

Напевно, саме з цього питання варто починати роботу. Треба визначитись, що конкретно ви хочете намалювати, зобразити за допомогою маркерів? Ви плануєте повністю зафарбовувати певні ділянки або просто створити світло-тіньовий малюнок? І, звичайно, який бюджет ви маєте у своєму розпорядженні? Перш ніж вибрати будь-який маркер, треба відповісти собі на ці питання.

Нижче ви побачите приклади штрихування, виконані маркерами з різними типами накінечників. Основна відмінність цих двох типів маркерів в накінечнику. На відміну від Promarker, накінечником FlexMarker є пензлик. Маркер PRO підійте для будь-якого типу роботи, будь-то зафарбовування ділянок одним кольором, або створення переходів.

Порівняння штрихів маркерів з: пензлем / долото і тонке / долото

Якщо ж вам необхідний більший контроль над переходами і відтінками, а також якщо ви хочете промальовувати, наприклад, пасма волосся, накінечник у формі пензлика значно полегшить роботу.

 

Який папір обрати?

На це питання важко дати однозначну відповідь. Спробуйте різні типи паперу та оберіть той, що підходить саме вам. Крім того, вибираючи папір, не забувайте враховувати те, для чого він вам стане в нагоді. Якщо ви плануєте робити листівки - щільність паперу повинна бути більшою (наприклад, бристольский картон). Якщо ви працюєте над ілюстрацією, аркуші паперу можуть бути тонше. З технічної точки зору підійде будь-який художній папір, однак необхідно розуміти, що маркер взаємодіє з різними типами паперу по-різному.

Наприклад, спеціальний папір для маркерів дуже добре підходить для ілюстрацій. Фарба не розтікається, папір не промокає не зважаючи на відносно невелику щільність. Звичайний папір для принтера також може використовуватися, проте необхідно враховувати, що фарба розтікається і папір промокає, що, в деяких випадках може стати і перевагою. Чим товще папір, тим більше фарби він вбирає. В більшій чи меншій мірі будь-який папір промокає, тому доброю звичкою стане підкладання додаткового аркуша паперу під робочий лист в альбомі.

У будь-якому випадку, спробуйте помалювати маркерами на тому папері, який ви плануєте використовувати, і подивіться як поводить себе маркер. Таке випробування треба проводити до початку роботи, тому що фарба в маркерах перманентна і в разі помилки, виправити її вже не вдасться.

 

Ліворуч: лицьова сторона звичайної (copy) і спеціального паперу (marker paper)

Праворуч: зворотній бік звичайного (copy) і спеціального паперу (marker paper)

 

Обираємо лінер

Цей крок дуже важливий для ілюстрацій, контури яких будуть обведені. Лінери для цього повинні бути маркеро-стійкими. Деякі лінери «перманентні», однак ця перманентність не завжди забезпечує стійкість до фарби маркерів. Якщо ви не впевнені в маркеро-стійкості лінера, перевірте його на окремому аркуші паперу.

 

Ліворуч лінер стійкий до маркера, праворуч змащується маркерами

 

Як починати зафарбовування

Одна з переваг роботи з маркерами полягає в тому, що зафарбовування буде практично однотонним, без розводів, в залежності від техніки і розміру зафарбовуваної ділянки. Необхідно пам'ятати, що маркери сохнуть дуже швидко, тому працювати маркерами треба теж швидко. Якщо працювати швидкими рухами без зупинки, то отримаєте рівномірно зафарбовані області. Однак, якщо ви не будете працювати в швидкому темпі і «приєднаєте» нову ділянку до сухої області такого ж кольору, перехід буде різким (як на прикладі нижче). Зважаючи на великі ділянки зафарбовування іноді такого результату уникнути не можливо, тому зазначений ефект потрібно намагатись компенсувати наявністю особливої художньої задумки.

Ефекти при нанесенні кольору: безперервне зафарбовування і зафарбовування по частинах

 

Нанесення одного кольору

На противагу поширеній думці, одним маркером можна досягти приголомшливих результатів. А все тому, що фарба в маркерах прозора, тобто один і той же колір можна наносити в кілька шарів, при цьому кожен наступний шар буде темніше попереднього. Це працює з будь-яким кольором. Якщо ви наносите новий шар на вже висохлий, перехід буде більш різким. Якщо ж новий шар наноситься поверх ще не висохлого шару, переходи будуть більш м'якими.

Один колір - три різні способи нанесення: сухий, по підсохлий і по вологій фарбі.

 

Ось ви і отримали трохи базової інформації, а тепер маєте переходити до практики.

Творчих успіхів!