Малювання крейдою – це цікаво та не лише тільки для дітей  і це ми зараз доведемо! Наповнені рідкою крейдою маркери перетворюють практично будь-яку непористу та гладку поверхню на «майданчик» для творчості. Яскраві непрозорі відтінки виглядають ефектно на темних крейдових дошках. Тим не менш, крейдяні маркери також надають практично нескінченні творчі можливості особливо на склі, дзеркалах, вікнах та будь-яких іншіх гладких поверхнях (вінілові поверхні). Нові творчі ідеї в декорі та оформленні інтер’єрів можуть стати не тільки інформативним практичним доповненням (меню, цінники, анонси, запрошення, привітання тощо), а і надати неповторний стиль та живе дихання будь якій події, будь якому родинному святу та зустрічі друзів! А в деяких  маленьких крамницях та у великих супермаркетах навіть є художники -«каліграфи», які вправно пишуть, малюють саме крейдяними маркерами великі вивіски.

     Куди б ви не подивилися, скрізь є крейдяні дошки з гумористичними та корисними повідомленнями. Напишіть якійсь вислів, і ви зможете привернути увагу мільйонів, ставши трендом у соціальних мережах. Легко знайти вивіски, етикетки та великі стіни, розписані крейдяними маркерами. Також ці маркери ідеально підходять для тих, хто часто змінює написи. Нотатки на дошках стають цінними нагадуваннями про важливі дати та справи, ресторанні меню, записи тренерів та продавців. Найкращі рідкі крейдові маркери створюють акуратні написи, які не розмазуються від торкання та попадання вологи. Ви можете писати тонкими чи широкими штрихами. Проте є тисячі різних варіантів. І лише деякі з них справді варті уваги. Хочете дізнатися про них більше і, можливо, знайти найкращий набір маркерів для вашої креативності?!

    Крейдяні маркери бувають різних видів. Будь то домашнє використання, офісна робота або просто відпочинок, крейдяні маркери стають у нагоді постійно. Про них слід знати, що вони бувають різних типів, форм та розмірів.

    Це забезпечує гнучкість та можливість вибору для користувача. Явною перевагою крейдяних маркерів є, по-перше, можливість легко видалятися водою, вологими серветками, тощо. По-друге, крейдяні маркери: вишукана альтернатива традиційній крейді для дошок без шкідливого, брудного крейдового пилу. Використовуйте сміло крейдяні маркери для прикраси фоторамок, дзеркал, вікон, дошок та багатьох інших непористих поверхонь (при малюванні на справжній крейдовій дошці вам потрібно буде визначити, чи вона непориста - рекомендується спочатку перевірити це на непомітному місці, адже маркер не повинен процарапати поверхню, як то цілком можливо зробитиме звичайна крейда.)

    Для того щоб зрозуміти якій крейдовий маркер обрати потрібно знати їх різновиди. Вони розрізняються за формою накінечника.

    Накінечник круглої форми: один із популярних типів накінечників. Це форма, як у звичайній кульковій ручки, а значить дуже знайома кожній людині! Накінечник досить маленький, таким чином, маркери з цим типом накінечника ідеально підходять для скоропису або простих ліній, візерунків. (Наприклад, маркер крейдовий, Marvy; маркер крейдовий Edding Window 4095 2-3 мм) 

     Накінечник пензель: ще один відомий і модний різновид накінечника - це дуже зручно для тих хто займається у художніх навчальних закладах і художників професіоналів. Накінечник тут має форму тонкого пензля, що дозволяє наносити мазки, схожі на живописні. Довжина мазку більша і може набувати більш товстої форми, що робить їх ідеальними для малювання різних персонажів, предметів тощо.

    Накінечник з долотоподібним пером: ще одна класифікація накінечників, маркер з долотоподібним накінечником. Це означає, що «голова» маркера не кругла, а звужується на одному кінці. Цей тип маркера дозволяє малювати лінії різної довжини і товщини, і ще ви можете контролювати кількість використання чорнил, натискаючи при малюванні на перо. Це чудовий вибір для шрифтових та каліграфічних написів, композицій. Кут, під яким Ви пишете, також можна легко змінити, що дозволяє легко писати шрифти.( Наприклад, маркер крейдовий ZIG Illumigraph)

    Паралельний накінечник: це важкі у використанні накінечники, які характеризуються дуже товстою і круглою формою. Цей тип маркера переважно підходить для малювання дуже товстих ліній і не підходить для художніх робіт, оскільки його важко контролювати.(Наприклад маркер крейдовий Edding Window 4090 4-15 мм, бувають різних кольорів)

     Оборотні накінечники. Крейдові маркери преміум-класу мають двосторонні накінечники. Такі накінечники дозволяють контролювати витрати чорнила. Це чудова особливість, яка дає вам можливість малювати тонкі та товсті лінії одним і тим самим маркером. Оборотні накінечники добре підходять для каліграфії та орнаментів. Вони також зручні для детального малювання. Купуйте крейдяні маркери з двосторонніми накінечниками, якщо ви плануєте створювати повідомлення, що вимагають тонких та грубих ліній. Ви можете вибрати долотоподібні накінечники, пензлі та накінечники круглої форми (наприклад, крейдяний маркер SANTI у якого - з одного боку - більш тонкий плоский край, з іншого - округлий, товстий, для створення будь-яких шрифтів або малюнків).

    Класифікація на основі «довголіття»,  крейдяні маркери бувають: стійки та нестійкі.

    Адже стійки маркери, після нанесення добре фіксуються на поверхні і відносно стійкі, отже, залишаються на дуже довгий час, поки не зникнуть. Тому використовуйте цей тип маркерів для довгострокових проектів (особливо для розпису стін, вітрин, вікон.)

    Другий тип: чорнило не стійке, воно досить швидко стирається. Ці типи маркерів найкраще підходять для короткострокових проектів чи запису ідей.

    За способом стирання, або як стирається крейдяний маркер, вони поділяються на дві великі категорії, одна з яких сухе витирання. Сухе витирання означає, що чорнило маркера може бути витерте без використання рідких розчинників, таких як вода або спирт. У цьому випадку підійде проста ганчірка або шматок поролону. Вологі серветки: Це повна протилежність крейдовим маркерам сухого типу. Більшість крейдових ручок та маркерів належать до цього типу або категорії. А вологе стирання означає, що чорнило можна стерти за допомогою вологої тканини або поролону. Засобом для чищення зазвичай є вода. Більшість крейдових маркерів довговічні та легко стираються. Коли ви бажаєте змінити напис, зітріть маркер, не залишаючи слідів.

    Кольорова гама крейдяних маркерів дуже важливий художній елемент! Варіанти крейдових маркерів включають неонові, металік, білі, чорні, приглушені та яскраві кольори. Шукайте відповідний колір залежно від ваших цілей. Не кожен набір крейдових маркерів включає всі кольори. Якщо ваше повідомлення буде розміщено на зовнішньому вікні чи вивісці, вибирайте пігментні маркери, які не вицвітуть одразу. Переконайтеся, що ви вибрали набір крейдових маркерів з відповідними світостійкими кольорами.

    Маркерикрейдові «STA 1010», Маркери крейдові фірми «Marvy» - яскраві та стійкі. Це крейдові маркери, які відносяться до різних колірних категорій, починаючи від білого та закінчуючи всім спектром. Не містять пилу, вони рекомендуються людям, які страждають на алергію, на пил і тверді частинки. Одним словом, вони ідеально підходять для дітей та людей з чутливою шкірою. За допомогою цих маркерів можна писати на будь-чому - склі, дзеркалі, дереві і навіть камені!
    Santi. LuquidChalk - цей бренд відомий, і має свої безперечні перевагі, крейдові маркери, які легко використовувати, легко прибирати та які не залишають слідів.
    MUNGYO, MultiChalk Pen - Board & glass Chalk Pen Mungyo - своєрідний товстий маркер, який малює по найрізноманітніших поверхнях: на склі, пластику, металі, камені, стіні, картоні, папері, крейдяній дошці, гумі. Можна застосовувати для декору вікон та дзеркал на свято, написання меню на дошці та ін. Розміри маркера: 9,5 мм х 60 мм Легко стирається за допомогою вологої тканини. М'який при написанні і простий у використанні.  Не токсичний, відповідає стандартам для використання в харчовій промисловості. Багатоцільовий для дому, школи, коледжу, події, офісу, бари/ресторани для написання меню/страва дня, промисловості.
    Kreul Chalky (Німеччина)  - крейдяний маркер на водній основі Chalky випускається з наконечниками 2-3мм 15мм. Чорнило маркера є крейдовою фарбою на водній основі на 60% з екологічно чистої сировини. Система клапанів забезпечує точний рівномірний потік чорнила. Маркер призначений для письма та малюнка практично на будь-яких поверхнях: картон, дерево, кераміка, скло, метал. Дуже зручний та практичний для нанесення написів на пластикові, паперові, картонні цінники, різні таблички. Малюнки та написи швидко висихають. З гладких і не вбираючих поверхонь легко стираються вологою губкою.
    Крейдяні маркери - це чудовий матеріал для виразу Вашої креативності!

 

    Автор Ольга Московченко, ілюстратор і живописець.