Цікаво знати: Водяні пензлики придумали в Японії кілька років тому і нещодавно вони стали дуже популярними по всьому світу. Ч. Танака (Chihiro Tanaka) каліграф та аквареліст, якому належать права винахідника водних пензликів, одного разу вирішив очистити контейнер від чорнила, яке спочатку там знаходилося і наповнив його водою і це стало відкриттям, бо це підштовхнуло його до ідеї створення водних пензликів. Потім він розмістив фотографії таких пензликів у себе на сайті та в книгах з мистецтва малювання аквареллю та каліграфією. Так його пензликами зацікавилися у всьому світі і стали виробляти уже зі спеціальними пластмасовими контейнерами, в яких уже ніяких чорнил не було, а замість них заливалася вода. Пензлики отримали назву waterbrush.

    Переглядаючи варіанти різних пензлів з резервуаром, ви швидко побачите, що вони мають два основних фактора, стосовно, способу контролю додавання води: по-перше, за допомогою кнопки на основній частині пензля, коли ви натискаєте кнопку збоку «бочки», щоб почати потік води з резервуара.

     Іншим варіантом є конструкція «бочкового» преса (що зустрічається у всіх інших, про які ми згадували), де ви міцно стискаєте сам пензлик, щоб почати потік води. Але незалежно від типу конструкції пензля, який ви використовуєте, процес фарбування залишається незмінним: ви просто додаєте воду до щетини, додаєте необхідну кількість фарби, як коли використовуєте звичайний  пензлик. Щоб отримати  більш світлі відтінки, просто натисніть та додайте воду з резервуару. Коли ви закінчите з однією фарбою, потрібно замість того, щоб занурювати щетину в банку з водою,  просто «змочити» зайві кольори та воду на паперовий рушник або губку.
    Головним моментом для використання пензля з резервуаром, є вибір паперу для певного виду творчих робіт. Це буде якісний акварельний папір різної щільності та видів, від окремих аркушів до блокнотів, скетчбуків. Але саме акварельний папір, на відміну від стандартного, розроблений зовсім по-іншому і має набагато кращі властивості поглинання вологи. Це не тільки гарантує, що ваша ілюстрація або картинка не деформується і не зморщиться, але надає вам змогу контролювати   текстуру для фіксації водяного пензля. Якщо ви шукаєте рекомендації щодо певного акварельного паперу, ви можете переглянути нещодавню статтю на нашому сайті, де розглянуті найкращі види акварельного паперу та скетчбуки.

    По-друге, з огляду на те, що водяні пензлі портативні, до них дуже пасує невеликий альбом для замальовок, скетчбук або склейка для занять каліграфією та малюнку,  які стануть чудовим доповненням, щоб в будь який час малювати!

Як правильно обрати пензлик із резервуаром.

    І ось коли ми довідалися про пензлі з резервуаром, які представлені у нас в статті, то можна визначитися з вибором! І тепер головне – з'ясувати, який тип пензля найкраще підходить для вашої роботи.

    Порада №1: зверніть увагу на пензлі, якими користуєтеся найчастіше. Орієнтуйтеся на їх форми та розміри,і на вигляд  кінчика пензля: чи є форма кінчика довгою і загостреною, короткою, або круглою та середньої довжини? Вони круглі чи плоскі? Спробуйте обрати водяний пензель такого ж розміру та форми, як і ваші звичайні пензлі, з якими вже звикли працювати. Це допоможе швидко навчитись користуватись пензлем з резервуаром.
    Порада № 2: подумайте, як ви людина. Ви крайній мінімаліст? Ви хочете мати можливість зберігати пензлик у коробці для малювання? Скільки місця ви відведете для зберігання пензликів? Відповіді на ці запитання допоможуть вам визначити, наскільки важлива довжина пензля, якщо ви віддаєте перевагу пензлю, який можна зберігати компактніше (з двох частин), і на скільки пензлів у вас є місце.

    Порада № 3: подумайте про предмет та техніку. Які техніки ви найчастіше використовуєте? Ви створюєте багато колірних заливок? Ви надає перевагу дрібними деталями? Якщо вам подобається техніка заливок та малювання по мокрому, ви можете обрати велику щітку, пласку водяну щітку із резервуаром у вигляді поршня. Якщо вам подобається створювати безліч дрібних деталей, ви можете обрати пензель із довгим тонким кінчиком.

    Порада №4: Декілька слів про вибір правильного пензля для деталізації. Багато людей просто обирають найменший пензель для створення дрібних деталей. Маленькі пензлики не утримують багато води або пігменту, і їх потрібно часто «перезавантажувати». Вони найкраще підходять для створення крихітних точок або заповнення невеликих ділянок. Дивно, але вони часто погано підходять для тонких ліній. Пензлі середнього розміру, які, як правило, довші, з красивим тонким кінчиком і дуже пружні, дозволять вам не тільки створювати красиві деталі, але й малювати довше, перш ніж доведеться  їх «перезавантажити». При спробі промалювати дрібні деталі за допомогою водяного пензля слід пам'ятати про обмеження інструментів. Водні пензлі завжди відрізнятимуться від традиційних пензлів. Прийміть виважене рішення про те, які пензлі ви купуєте, потренуйтеся у їх використанні. Можливо вам в нагоді стануть набори різних  за розмірами пензлів з резервуаром.

    Порада № 5: спробуйте тест-драйв: в магазинах матеріалів для творчості та хобі часто проводять майстер-класи, на яких спеціалісти розповідають та надають можливість спробувати новинки перед тим як їх придбати!

    НЕЗАБУВАЄМО, що  головним з плюсів пензликів з резервуаром залишається цілковита мобільність і практичність у подорожах, на пленерах, у будь яких місцях, де можна творити без перерв на пошуку баночки з водою!

    Обирайте та насолоджуйтесь!

            Автор Ольга Московченко, живописець і графік