Сьогодні ми поговоримо про мрію кожного аквареліста - акварельний папір фірми Hahnemühle. Це німецька фірма, яка знаходиться в районі Релліхаузен міста Дассель. Як і у всіх своїх справах, німці дуже відповідально підійшли до процесу виготовлення паперу. У їхньому арсеналі є найрізноманітніші варіанти для рисунку, акрилу, пастелі, а особливо, акварелі. Саме останній пункт ми сьогодні і розглянемо.

Що ж,  ні для кого не секрет, що акварельний папір буває з целюлози, або бавовни, або ж суміші і того й іншого. Так от для художників акварелістів Hahnemühle дає простір розігнатись.

Весь папір поділено на серії:

-                     100% бавовна (Collection, Cezanne, Leonardo, Lana, Expression)

-                     100% целлюлоза та суміші (Britannia, Veneto, Turner, Hahnemühle, Cornwall, Burgund, Harmony, Torchon)


-                     Унікальна склейка з різними видами паперу Selection, де ви можете ознайомитися з різними зразками  і обрати свого фаворита.


Я протестувала деякі види паперу і коротко опишу вам свої враження.


1. Папір «Cezanne» 300 г, фактура торшон. Скажу одразу, що якщо ви закріплюєте папір малярним скотчем, ви можете не переживати, що він зіпсує поверхню паперу. І так цей папір мені дуже сподобався. Він витримує досить багато води, так що любителям вологих технік боятись нічого. Кольори залишаються яскравими і насиченими вже після першої заливки, так що можете не боятись, що бавовна «з′їсть» ваш колір. Також для техніки лесірування, цей папір як знахідка. Сохне достатньо довго, що дозволяє вносити корективи і виправляти роботу.


2.   Папір «Leonardo» 600 гр., НР. Фактура паперу гладка. Папір витримує багато води та фарби. Дуже швидко поглинає вологу фарбу, що не дає можливості її вимити, але коли висихає добре виходить протирання, верхній шар фарби легко знімається. Дуже швидко сохне, для тих, хто полюбляє швидкі замальовки та скетчі, це дуже підходящий варіант.

 

3.  Папір «Expression» - 100% бавовна, 300 г, СР. Папір фактурний, дрібнозернистий. Добре витримує декілька шарів фарби, папір може спочатку повести від великої кількості води, але після висихання він вирівнюється. Досить довго залишається вологим і швидко поглинає фарбу. Гарно підійде для любителів ботанічної ілюстрації та портретистів.


4.   Папір «The Collection» 300 гр., 100% бавовна, СР. Цей папір мій фаворит. Гарна фактурна поверхня дозволяє розтікатися фарбі досить натурально і передбачувано. Фарба досить швидко поглиняється і це дає можливість працювати у декілька шарів. Папір сохне довго, особливо якщо ви працювали у техніці «по-вологому». Це дає прекрасну можливість виправити  щось у роботі  навіть тоді, коли ви  не одразу помітили помилку. Цей папір гарно передасть фактуру архітектури, а також буде знахідкою для любителів пейзажу.


5.  Папір «Hahnemuhle» 300 г, целюлоза, rough. Цей папір гарно підходить як для техніки «по вологому», так і для роботи «по сухому». Фарба гарно перетікає, після висихання зберігає яскравість і насиченість кольорів. Фарбу також після висихання можна вимити до майже білого кольору. Висихає папір дуже швидко. Гарно підійде для скетчів.


Ми розглянули з вами найпопулярніші види паперу даного виробника, тож можемо зазначити, що хоч вони і всі різні за своїми характеристиками, але одна риса все ж спільна є – якість.


Всі варіанти паперу представлені у листах поштучно або ж в альбомах. 
Анюта Кащенко

Instagram @annushka__k__

Facebook  anyuta.kashenko