Акрилові фарби застосовують 

  • в живописі, 

  • оформленні інтер'єру, 

  • розписують дерево, 

  • тканину, взуття, 

  • скло і навіть нігті.


Підготовка поверхні


Акрилові фарби лягають на будь-яку поверхню і після висихання невразливі до вологи.


Щоб фарби трималися, поверхню слід правильно підготувати. Найчастіше обходяться акриловим грунтом. Грунт в великому асортименті продається в нашому художньому магазині Каркар.


Перед початком роботи, для кращої адгезії, основу необхідно покрити лаком для того щоб згодом фарба не обсипалася. Після накладення лакової грунтовки, щоб фарби краще лягали, під час роботи поверхню можна змочувати водою. У малюнку акриловими фарбами кожен живописний шар як слід покривайте лаком. Цей технологічний елемент не тільки збереже на довгі роки вашу роботу, але і додасть їй глибину і легкість.


Підбір кольорової палітри


Для кращого результату в акрилового живопису, готових відтінків повинно бути досить багато, оскільки акрилові фарби змішуються інакше, не так як масляні. Так, основні кольори можна змішувати звичайним способом, але деякі кольори змішати в акрилі практично неможливо, тому їх краще використовувати в чистому вигляді.  Не всі акрилові фарби виглядатимуть цілісно після висихання при об'ємної техніці. Фарби Van pure IDEA від фірми MAIMERI після висихання залишаються колишніми. Всі інші фарби тріскаються, тому якщо ефект кракелюра у вашій роботі не потрібен, то фарби необхідно змішувати зі спеціальними пастами і гелями на основі акрилової. Гелі додадуть необхідну гнучкість, блиск, або матовість в залежності від вашого вибору. А ось при роботі з пастами потрібно враховувати те, що паста білого кольору діє як білила поглинаючи насиченість кольору. Тому в окремих випадках роблять спочатку обсяг, а вже потім розписують його фарбами.


Чим розводити акрилові фарби?


Хоч вони і розводяться водою, краще використовувати спеціальні розчинники для акрилу. Вода сильно позбавляє кольору, забирає яскравість, руйнує структуру фарб. Тому поряд зі склянкою води, в якій кисті зручно мити і зволожувати, тримайте розріджувачі для акрилових фарб. Розріджувач зменшує в'язкість і насиченість без втрати яскравості. 


Сповільнити висихання 


Фарби дуже швидко сохнуть на повітрі, так що без сповільнювача висихання акрилових фарб вам теж не обійтися (наприклад, сповільнювач фірми Daller Rowney і Сонет, представлених в нашому магазині. І спеціальні палітри з кришками теж будуть незамінні. Все це збереже ваші змішані кольору на палітрі . Зазвичай швидкість висихання сповільнюється на 4 - 5 годин.


  Якщо ви цікавитеся тим, як малювати акриловими фарбами по тканині, вам знадобиться спеціальний розчинник для фарб по тканині. Розріджувач знадобиться і в тому випадку, якщо ви раптом захочете намалювати щось схоже на акварельний техніку. У всіх інших випадках допускається вода.Інструменти та догляд за ними 


Для малювання об'ємного пастозною живопису необхідні мастихіни. Вони бувають різної форми для створення різних ефектів, тому для роботи необхідно мати кілька видів цього інструменту.


Очищати інструменти після роботи з акрилом краще відразу водою. Перед зберіганням мийте кисті в рідкому милі, воно склеїть щетинки, щоб ті не стирчали в різні боки. Для кращого збереження форми пензлів,  дуже зручно використовувати кістемойку, в якій пензлі знаходяться у воді в підвішеному стані, щоб кінчик не гнувся і не ламався. 

Але якщо фарба залишилася на пензлях або одязі, то їх врятують очисники. Спеціальні очисники для старих фарб відмивають пензлі більш делікатно. Якщо ж пензлі перетворилися в палицю, допоможе очищений уайт-спірит або розріджувачі для масляних лаків і фарб. 

пензлі в них потрібно залишати на кілька годин і тільки після того як фарба розм'якшується спробувати її змити теплою водою з милом. Після такої процедури пензлі не завжди тримають колишню форму - починають пушиться. 

Для порятунку одягу можна спробувати очищувач фірми Pebeo - Nettoyant brush cleaner (універсальний очищувач для фарб). 


Покриття лаком


Незважаючи на міцність і довговічність висохлих акрилових фарб, невелика деформація при намоканні відбувається. Барвистий шар як губка вбирає в себе вологу або пар і трошки набухає, а після висихання знову стягується. 

Від усього цього з часом фарба може обсипатися, тому роботу краще покрити лаком. 

Для живопису зазвичай використовують спеціальні лаки. Вони більш рідкі і прозорі, ніж лаки для декору і не притискають візуально зображення, але при цьому добре захищають від зовнішніх несприятливих чинників. 


Що робити з підсохлими акриловими фарбами? 


Якщо фарба висохла в повному обсязі, а стала трохи більш в'язка, то допоможе і звичайна вода. Але якщо фарби затверділи, то ніякий розчинник їх вже не відновить. Тому фарби варто щільно закривати і при роботі видавлювати або викладати мастихіном на палітру, а також зберігати в темному місці далеко від батарей і інших джерел тепла і світла. 


І головне, при роботі з художнім акрилом не бійтеся експериментувати. АКрилові фарби поєднується з безліччю інших матеріалів - контури, вітражні фарби, поталь, блискітки. Головне не боятися придумувати нові ідеї і намагатися їх реалізовувати. Навіть помилки збагатять ваш досвід і розширять світогляд.