Якщо не можна змінити обставини, то можна змінити своє ставлення до них. Спробуємо розглядати карантин, як унікальну можливість побути з власними дітьми, чогось їх навчити, спілкуватись з ними і нікуди не поспішати.   


    Я давно хотіла переробити стару книжкову шафу у місце для ігр своїх дітей. Хочу сказати, що це не чисто моя ідея, я давно подібне бачила в інтернеті. Спочатку треба було вирішити, що конкретно ми будемо робити. Всі разом передивились в інтернеті фото лялькових будиночків, фото не лялькових красивих будиночків у середньовічному стилі, просто красивих будинків і виробили свій варіант з урахуванням наявності матеріалів. Нам подобалось дуже багато всього, але шафа одна і тому ми зробили різні поверхи.


    Обравши дизайн, взялися до роботи.    Розмалювати такий будиночок не дуже складно, там не треба вміти малювати людей чи звірів. І навіть дітям не складно замалювати площу пензликом або спонжиком. Використовувались акрилові художні фарби Rosa Studio, Rosa Talent, Van Pure, контури по склу та кераміці Decola, контур ефект перлин Rosa Talent .


     Взагалі я не встигла закупитись всім необхідним у  магазині Каркар, використовувала, що є в наявності в дома. Не вистачало спонжів (на фото видно саморобний спонж), фарб і серветок потрібного кольору, або ще чогось. Такий набір фарб був у мене, плюс серветки і синтетичні пензлики.


      Головне – бажання. Діти завжди люблять творити і фантазувати, треба їм в цьому лише трохи допомогти.    Лінії, щоправда виходили інколи не зовсім прямі, але я вважаю це не псує роботи загалом.       

                                                                         Ось що в нас вийшло.
 
        Якщо в цьому була потреба, то я робила ескіз на папері і підкладала під скло. Або використовувала малярну стрічку, щоб не виходити за намічений контур. При декоруванні шафи ми доволі часто використовували малярну стрічку, заклеюючи місця, які не треба зафарбовувати даним кольором. Потім чекали поки фарба висохне і заклеювали навпаки.
 
         Одні дерев’яні дверцята ми змогли викрутити з шафи, а інші – ні. Тому на одних зробили більш рельєфний  малюнок текстурною пастою з піском Фабрика декору. Ці дверцята сушили у горизонтальному положенні.

          А інші дверцята вже розмальовували без використання пасти, тільки фарбою, щоб не сушити горизонтально. Акрилові фарби сохнуть швидко. Всі поверхні перед розмальовуванням знежирювались.    Ми зробили  кімнатку всередині шафи, наклеювали декупажні серветки на попередньо пофарбовані білою фарбою поверхні. Клей використовували Deco kompozit Decoupage glue varnish.

        Взагалі, якщо наклеювати серветки на темний фон, то їх буде погано видно. На віконця ми також наклеювали декупажні серветки, це в нас штори.

      
       Всі інші кімнатки згодом будуть  зроблені також.

      Тепер для всієї цієї будівлі у нас дуже мало меблів у підходящому стилі. Тому ми вирішили, що наступним нашим кроком буде виготовлення меблів із полімерної глини Jam clay, Fimo, Cernit або із інших підходящих матеріалів.    Цей мій варіант дівчачий, так би мовити. Але я вважаю, що для хлопчиків теж можливо придумати щось своє. Можна зробити гараж на декілька поверхів і зверху майданчик для вертольотів. Або можна все розмалювати як середньовічний рицарський замок з баштами і поверхами для рицарських турнірів, з кімнаткою прекрасної принцеси, із стайнею на першому поверсі.


       Тепер у нас після розмалювання шафи зявилось ще безліч творчих планів. По-перше треба закінчити кімнатки в нашому будиночку, а по друге і третє і т.п. є в квартирі багато місць, де можна щось прикрасити.     Ми, наприклад,  вирішили задекорувати баночки для чаю та спецій. Можна фарбою для одягу розмалювати свій одяг, зробити його неповторним, з полімерної глини зробити прикраси. Якщо чогось із матеріалів не вистачає, то є можливість замовити і купити в інтернет магазині Каркар, який працює навіть під час карантину.       


            Автор статті Оксана Дульдієр