Несподіванкою цього року для мене та багатьох творчих людей стала поява у продажу пензлів с комбінованим абоще іноді перекладають – «міксованим» ворсом!Отже, ці пензлі, заставили більш ніж ретельно підійти до їх вивчення та практики. В ході «досліджень» виявилось, що існують декілька відомих фірм виробників :  daVinci, Winsor & Newton, ROSA, Roubloff. Звісно, що ці виробники випускають «фіксовані» пензлі окремими серіями та рекомендують їх використання для окремих творчих сфер.

    Небагато часу займе прочитати цей огляд, бо ці пензлі виробниками випускаються як невеличкий експеримент і начебто зумовлений еко- традиціями та традиціями веган- культури, що набуває популярність в усьому світі, адже зрозуміло що виробництва намагаються ставати більш екологічними та йти назустріч людям не втрачаючи якість матеріалів.

    Я розмістила пензлі з «фіксованим» ворсом у порядку якості та ціни (висока якість дорівнює ціні) - це поєднання стосовно «знарядь праці» завжди вигідне кредитування в творчість! Якісний пензель при належному догляді слугуватиме багато років!

 

    daVinci (Німеччина) - відомий в світі виробник пензлів, його продукція відрізняється високою якістю та сучасним дизайном (до слова, в мене є синтетичні круглі пензлі, якими я користуюсь майже 25 років і від акрилового живопису вони не змінилися!!!). Серія 20 (Series 20) Liner brush -  рекомендована для графіки та каліграфії : пензлик для обвідок, так званий «лінер», подовжене конічне вістря з бичачої шерсті та «тіло» з добірного волосся сібирської білки із срібним наконечником з короткою чорною полірованою ручкою, розмір 8.    А, ось від співпраці двох фірм daVinci та PETIT GRIS з’явилися пензлі серії   5590 PETIT GRIS MIX для акварелі та розпису по шовку, круглі, комбіновані - колонок та синтетика, новинка яка набула найширшої популярності серед митців. Подібна комбінація не зменшує властивості пензля для акварелі та розпису по шовку, але вміст синтетики надає пружності та сприяє довгому використанню.  Представлена в міжнародних розмірах від №1 до  30 мм .

 

    Winsor & Newton (Англія) - представляє цілий спектр «міксованих» пензлів серії Aghanim's Scepter Gold II  - це серія високоякісних пензликів, виготовлених із поєднання соболя та синтетичних волокон.
    Ідеально підходять для роботи з акварельними фарбами та рідкими олійними фарбами, вони також підходять для використання з акриловими, водозмішуваними олійними фарбами та алкідними швидковисихаючими олійними фарбами. Scepter Gold II - ідеальна комбінація, що надає характеристики, близькі до соболиного (колонка), за ціною, синтетичного пензля. Ворс соболя має відмінну пружність, у той час як високоякісні синтетичні волокна гарантують, що пензлі досить м'які, щоб мазки фарб були плавними, але водночас пружними, щоб форма пензля не змінювалась в процесі роботи. Пензлі бувають з короткими або довгими ручками. Форми щіточки: кругла, дизайнерська, «летерінг», коротка пласка / «лайт», кишенькова, віяло, флейц тощо. Такі пензлі можна придбати окремими серіями, такі серії:

1.      1. пензлі Scepter Gold ll, серія 101, кругла (розмір 000 до 20) - для дрібних деталей, ліній та розмиття.;

2.      2. пензлі Scepter Gold ll Brush, серія 202, дизайнерські круглі (розмір 0 до 6) - подовжена кругла головка для точного опрацювання деталей та ліній;

3.      3. пензлі       Scepter Gold ll, серія 303, леттерінг, для дуже тонких ліній, довга кругла та деталізацій (розмір 0 до 3);

4.      4. пензлі Scepter Gold ll, серія 606, пласка щітка для розмиття. Для заливок або розмивання фарби (розмір 3, 6, 10, 13, 19, 25 мм);

5.      5. пензлі Scepter Gold ll Brush - серія 808 – «віяло» - довга ручка (4 мм);

6.      6. пензлі Scepter Gold ll Brush - серія 808 – «віяло» - коротка ручка. Для змішування, пом'якшення країв та створення текстури (6 мм); 

7.      7. пензлі Sceptre Gold ll Brush - Wash Brush плоский пензлик для розмивки країв та форм або для нанесення фарб (55 мм) .    ROSA (Україна) представлена круглими лайнерами WAVE ROSA   з міксу ворса білки та соболя: м'яка білка добре вбирає та утримує воду, а соболь зберігає пружність серцевини. Вони дають можливість ретельно промалювати прожилки, тичинки, волосся, хутро тварин, штрихувати та підписувати роботи. М'який пучок з білки служить великим резервуаром для фарби, а середня частина кисті, що виступає, із соболя передає її на папір. Це пензлики для проведення довгих ліній однакової товщини. Представлені в розмірах  № 0, 2, 4, 6, 8.    Основні властивості «фіксованого» пензля кругла форма, коротка ручка. З опису зрозуміло що цей пензлик буде в нагоді анімалістам та ботанічним ілюстраторам, художникам – ілюстраторам книг.

 

    Roubloff – випускає в стильному дизайні три різновиди по формі пензлі «міксованого» ворсу. Пензлі серіі Roubloff Aqua red round -  з подовженою вставкою, яка набирає багато води, справляється з об'ємними заливками і за рахунок гострої верхівки дозволяє виписувати найскладніші і тонкі форми, вивірене співвідношення натурального слухняного волосся чорного соболя і синтетичного ворсу роблять пензлик трохи більш пружним, ніж ворс білки, а значить підконтрольним художнику співвідношенням води та фарби в пензлі. Лінійка представлена пензлями Soft touch (№ 3,6,8)  та має коротку ручку, кругла по формі, у стильному дизайні.
    Roubloff Aqua red oval – пензлик який створений для живопису по-сирому в техніці "a la prima", коли немає часу міняти інструменти і потрібно працювати чітко, швидко, впевнено, покривати великі площини та одразу розставляти акценти. Пензлик підходить як для роботи плоскою стороною, так і торцем. Ергономічну ковзаючу ручку з покриттям soft touch зручно швидко повертати в руці. Поєднання соболя та синтетичного ворсу робить м'який акварельний пензель досить пружним та еластичним, здатним взяти більше пігменту і відразу створити потрібний насичений тон у живописі. Представлений лише у №12 мм.

    Roubloff Aqua red flat – це плаский пензлик з міксу ворсу соболя та синтетики здатний додати в акварельний живопис брутальності, абстрактності, відчуття недомовленості та поваги до уяви глядача,  ліпити форму, відсікаючи зайве, моделювати об'єм, акуратно пом'якшувати край. Зовнішній зріз пензля збирається в чітку лінію, а завдяки укороченій виставці та вивіреного співвідношення натурального та синтетичного ворсу, промита та віджата від води кисть стає справжньою гумкою для акварелі. Пензлик успішно справляється із завданням зняття фарби в акварельній заливці, відновленням відблисків та рефлексів (розміри №6, 8, 12 мм).

 

    Ринок творчих матеріалів стає ще різноманітнішим і все це за для того, щоб ми мали змогу надихатись , більше займались творчостю і захоплювались  своїми неймовірними  результатами!

 

 Автор статті Ольга Московченко, живописець і графік