Сьогодні ми поговоримо з вами про найбюджетніший папір для акварелі «Рутенія». Це український бренд, який виготовляє папір зі 100% целюлози. У лінійці доступні розміри від найбільшого А1 до стандартного альбомного формату А4. За щільністю папір є трьох видів: 150, 200 та 250г/м2. Всі три види ми сьогодні розглянемо з вами поближче, оцінимо їхні плюси та мінуси.

    Перший папір, який я протестувала - це на 250г/м2. Я купувала формат А3, коштує він 11 грн, і поділила його на чотири листочки, формату А5. Скажу відразу, папір обов‘язково потрібно якось фіксувати на планшеті. Я рекомендую натягувати папір за допомогою степлера або ж фіксувати кнопками. Малярної стрічки він не витримує. При зніманні (навіть з допомогою фену) стрічка може пошкодити верхній шар паперу. Якщо ж все таки будете фіксувати стрічкою, то знімати її слід повільно і дуже обережно, і обов‘язково в напрямку від роботи.

    Щодо маскувальної рідини, то вона нормально знімається, але з великих ділянок. Маленькі бліки та маленькі діляночки краще залишити білій гуаші або акрилу.

    Цей папір чудово підходить для скетчів та акварельних замальовок, або ж для робіт в техніці по сухому. Оскільки це 100% целюлоза, більше трьох шарів папір не витримує. Починає піднімати попередні шари фарби або ж просто скатується. На прикладі, який я намалювала, котик намальований в два шари, а фон промальовувався по сирому в один шар. Також можу сказати, що папір добре тримає вологу, дає можливість пропрацювувати деталі і робити однорідні заливки. Але затягувати все ж таки не варто. Якщо не встигли щось зробити до висихання першого шару, то краще зачекайте повного висихання, змочіть і пропрацюйте зверху. Фарби при висиханні залишаються яскравими, колір не тускніє, оскільки фарба не просідає глибоко в папір.

    На папері даної щільності можна працювати різними матеріалами. Окрім акварелі я використала білу гуаш від українського виробника Rosa, білу гелеву ручку від Sakura розміром 0,8 (для промальовування вусиків та брів), золоту туш від Winsor&Newton, а також кольорові олівці від Faber Castell. Саме олівці додадуть вам насиченості кольору якщо вам її недостатньо. Краще якщо будуть акварельні олівці або чорнильні, але просто кольорові теж згодяться.
   Другий папір, який я взяла, був на 200г/м2. Що можу сказати, з малярною стрічкою він теж не дружить. Тож як і з першим варіантом - натяжка вам у допомогу. Окремо скажу про ескіз олівцем. Намагайтесь його робити як умога легше, або взагалі зробіть окремо на чернетці і перенесіть. Папір погано витримує ластик, навіть м’який. Він просто ніби знімає верхній шар, впринципі як і маскувальна рідина. Тож з цими речами потрібно бути обережними.

    Заливку папір витримав гідно, достатньо довго залишався вологим. Я люблю спочатку повністю добряче змочити лист, а тоді працювати, тож мої потреби він задовільнив. Працювала я також у два шари, колір залишився чистим і яскравим, пензлик не піднімав попередній шар фарби. А це доречі характерно для целюлозного паперу. Але якщо потрібно, на ньому добре можна протирати необхідні місця.

    Крім акварелі я також використала білу гуаш та кольорові олівці.

    Отже папір на 250 та 200 г/м2 між собою дуже схожі. Але все ж таки різниця є. На першому варіанті працювати по мокрому можна трохи довше і він не так деформується при змочуванні як 200-грамовий. 

    І відкриттям для мене став папір на 150г/м2, адже я на такому тонкому папері ще не працювала. Був папір у мене на 185 г, але то була чиста бавовна і там зовсім інша історія. А от целюлозний папір такий тонкий використовувала вперше. Знайшла у ньому свої плюси і мінуси. Серед плюсів те, що він дуже бюджетний, його не шкода змінити в разі невдалої роботи. Також він витримує різні матеріали ( я навіть наклала на нього клей і гліттер). Він витримав гідно експеримент із соллю (для тих хто знає цей лайфхак) і маскуючу рідину ( хоча на сильно дрібні та великі площі я б не радила її наносити, трішки підриває краї). 

    Серед мінусів паперу те, що він дуже швидко сохне і працювати по ньому по мокрому важко. Це папір дійсно найкраще підійде для швидких замальовок, скетчів та етюдів. Другий шар лягав уже тяжко, пензлик так і норовив підняти попередню заливку. І без фіксації на цьому папері з водою наврядчи вдасться попрацювати. Але свою ціну папір відпрацьовує на 200%! 

    Тож якщо ви в пошуках недорогого целюлозного паперу вітчизняного виробника, завітайте у Каркар та порадуйте свого творчого хом’ячка.)

 

            Автор Анна Кащенко
            Instagram: @annushka__k__