Категории
Новые поступления

Маркери по тканині: огляд і тестування

Опубликована автором ""в категории "НОВОСТИ, Тестирование и обзоры, Маркеры, Роспись и окрашивание тканей" Октябрь 11, 2019 . Комментариев: 0.

 

 

(Малюнок на футболці виконан за мотивами картин Карли Жерар)


 

Нарешті мені до рук потрапили маркери по тканині - такі яскраві і такі різні за складом, товщиною, видом жала та дизайном. Як художник по тканині з багаторічним досвідом, я не користуюсь маркерами як самостійним матеріалом. Скоріше як допоміжним засобом для того, щоб подекуди нанести контури (але мені зручніше це робити пензлем) або написати фрази.

Але в цій статті я намагатимусь розкрити тему саме маркерів, як самостійну одиницю для творчості.

Спочатку хочу розказати на яких матеріалах я випробовувала маркери: світла двунитка (100% бавовна), чорна саржа (80% синтетичні волокна і 20% бавовна), плащова тканина (100% поліестер) та, якщо дозволяли маркери, натуральна шкіра бежевого кольору і в декількох випадках рожевий фетр. Для того щоб краще зрозуміти, що за “тваринка” кожен маркер по собі, я зробила міні викраску. 

 

 

 

 

 

 

Спочатку буду давати загальні описи, а потім свої особисті враження.

 

Centropen textile виробництва Чехії використовується для маркування, малювання на тканині, жало товщиною 2 мм. Підходить для таких тканин як: бавовна, льон, шовк. Стійки до прання і дії ультрафіолетових променів. Чорнила не шкідливі для здоров‘я. 

100% бавовна двунитка. Взагалі, маркери лягають на тканину непогано, трохи залишаючи непрофарбованого. Але тестуючи всі маркери, я дійшла висновку - це тому, що тканина фактурна. В мене було 2 кольори, синій та червоний, скажу, що навіть на світлій тканині маркери трохи втрачають колір, а при наведенні другий раз колір більш насичений. Запаху не мають. Ще тому, що маркери мають широке біля основи жало, можна малювати, повернувши його набік - виходить ширша лінія. На зворотній бік тканини маркер не проступає. 

100% поліестер - оскільки в мене була сіра тканина, то кольору майже не видно. На чорному - взагалі не видно. На шкірі, в принципі, можуть писати але на гладенькій, бо складно контролювати лінію. На фетрі маркери дають цікаві ефекти рваної лінії. Взагалі за свою ціну дуже не поганий маркер. 

 

 

 

 

 

Edding 8040 Wasche laundry marker 

Корпус з твердого пластика (на дотик і при малюванні різниці з іншими не помітила), лінія 1 мм. Використовується для написів, малюнків, маркування, практично на будь яких текстильних матеріалах. Чорнила в edding на пігментній основі, добре лягають і на синтетику, швидко висихають. Фіксувати ці маркери не потрібно, вони стійкі до багаторазового прання в машині. Чорнила не вигорають, підходять для темних тканин (але не чорний маркер, яким я користувалась).

 

На 100% бавовні дає тонку лінію, не розтікається, добре наноситься, справді дуже покривний, але має дещо специфічний запах. При роботі на футболці, разом з іншими маркерами перекриває майже всі, окрім тих, що на основі розчинника.

 

На 100% поліестері - майже єдиний маркер з усіх, який дуже чітко та яскраво виглядає на цій тканині. На шкірі також дуже яскравий та, я б сказала, навіть об’ємний і глянцевий. На фетрі дуже гарно виглядає, найбільш темна лінія. Цим маркером дуже задоволена - мабуть буду користуватися ним в роботі.

 

 

 

 

 

 

Fabric ball&brush від Marvy-маркер двосторонній, що дуже зручно: одна сторона з пензлем 1-2 мм, друга сторона з дуже тонким жалом 0,5-0,75 мм. Безкислотний склад, що впливає на зберігання кольору протягом довгого часу, чорнила пігментні, перманентні. Сохнуть швидко, фіксації не потребують, під час прання не ліняють (можна прати в делікатному режимі до 40*С). Протягом трьох років чорнила не висихають.

На 100% бавовні - оскільки у мене був лише жовтий колір цього маркера, я змогла спробувати його повною мірою на світлій тканині на інших його не було видно. Скажу, що лінія чітка і яскрава, можна навіть робити заливки, але це виглядає більше як скетчинг (я спробувала це на футболці). Запаху маркер не має.

 

 

 

 

 

 

Javana texi max sunny - маркер на водній основі для світлих тканин, як бавовняних, так і змішаних, але з вмістом синтетичних волокон не більше 20%. Потребує фіксаціі, можна прати в машині при температурі 60*С (маркерів з такими показниками не дуже багато). Виробник наголошує, що маркер має міцний стрижень, тому підходить для дітей.

На 100% бавовні виглядає яскраво, лінію легко контролювати, покривний, має яскраво виражений запах. Колір дуже насичений.

На 100% поліестері також має рівну лінію однієї товщини, але колір значно менш насичений, так само і на шкірі. На фетрі при бажанні теж можно писати. Якість маркера добра - мені сподобалось.

 

 

 

 

 

 

Deco fabric від Marvy підходить для написів на всіх видах тканин, особливо на джинсі і темних тканинах. Маркери покривні, водостійкі, яскраві. Також безкислотні і не мають запаха. Яскраві пігментні чорнила швидко висихають та не ліняють під час прання (прати до 40*С).

Маркер легко запустився - декілька разів треба вдавили жало і фарба почне витікати.

На 100% бавовні дає рівну насичену по кольору лінію, яку легко контролювати силою натиснення. Срібло дуже витончене та не занадто глітерне. Також цей маркер покриває інші, завдяки своїм властивостям, покривності.

На 100% поліестері маркер виглядає навіть краще, ніж на бавовні. Лінія не розтікається, дуже насичений колір.

На чорній саржі виглядає яскраво, має трохи запах. На фетрі написати в мене не вийшло, напевно він занадто фактурний для цього маркера, на шкірі - напівпрозорий, хоча я очікувала більшого, та спробую ще іншим кольором і не металіком. 

 

 

 

 

 

 

 

Pebeo Seta skrib маркер для всіх типів тканин непрозорий, дуже матові чорнила на водній основі. Треба фіксувати - прасувати тканину протягом 5 хвилин підклавши на малюнок бавовняну тонку тканину. Пензлеобразне жало дуже зручне для написання фраз на тканині. Кольори всіх брашів від Pebeo змішуються між собою і накладаються один на одного. Підходять для бавовни, льна, вовни та ін. На водній основі.

На 100% бавовні дуже рівно лягає, достатньо покривний. Яскравий, за рахунок пензлеподібності можна робити каліграфічні шрифти.

На 100% поліестері також можна використовувати маркер, його видно, але на сірій тканині колір дещо пригасився. На шкірі не дуже покривний, хіба що для напівпрозорого ефекту.

 

 

 

 


 

 

Javana Texi max opak на водній основі для бавовни і змішаних тканин, світлостійкі. Потребує фіксаціі звичайним способом (дивись вище) та прання в делікатному режимі до 40*С.

100% бавовна. Виробник вказує, що маркер без розчинника, але запах він все ж має. Виглядає дуже яскраво - колір насичений, покривний. А ще цей маркер перекриває інші.

На 100% поліестері також виглядає яскраво, лінія рівна, не розтікається.

На чорній саржі колір залишився таким же яскравим, як і на світлій тканині. Тобто цей маркер підійде для розпису темних тканин. 

 


 

 

 

 

Puffy velvet від Marvy універсальний об’ємний маркер для натуральних і змішаних тканин (синтетики до 20%). Ним можна розписувати трикотаж і навіть речі щільної ручної в’язки. Консистенція густа, з 3D ефектом, чорнила на водній основі, світлостійкі пігменти. Потребує звичайної фіксації, і можна прати тільки вручну при кімнатній температурі.

На 100% бавовні лінія рівна, колір насичений яскравий, навіть при світлі трохи виблискує. Малювала ними по інших маркерах - покривні. 

На 100% поліестері на сірому дещо загасився колір, але в цілому ефект гарний. Але на чорній тканині зовсім не видно кольору. На шкірі ж навпаки, колір дуже яскравий і лінія справді виглядає об’ємно.

 

 


 

 

 

 

 

Fabric the brush від Marvy на водній основі - має великий об’єм та пензлеподібне жало. Просочує тканину наскрізь, тому цьому маркеру потрібна підкладка у вигляді картону,  наприклад. Не потребує фіксації, можна навіть прати в машині при температурі 60*С.

На 100% бавовні дає рівну гарну лінію, можна робити заливки. Добре підійде для написів і каліграфії, або живопису в китайському стилі.

Трохи видно на 100% поліестері, також не розтікається. Доречі, на шкірі також гарно виглядає, достатньо покривний. 

 

 


 

 

 

 

 

Javana Textil liner маркер по світлим тканинам (але на сірому фоні поліестера виглядав досить чітко і покривно). Дає максимально тонку лінію, використовується для тонких візерунків і літер. Яскраві світлостійкі кольори добре змішуються між собою. Не потребує фіксації, прати в машині при температурі до 60*С.

На 100% бавовні дає дуже тонку лінію, але колір був не чорний, а радше сірий, треба наводити декілька разів. Краще підійде для гладеньких тканин. Для шкіри не підходить -маркер розтікається, не дає чіткої лінії і втрачає в кольорі.

 

 

 

 

 

 

 

 

Хочу відзначити, що ті маркери, які не потребують фіксації повинні сохнути на повітрі 3 доби, якщо виробник не зазначає іншого.

Висновок я роблю такий, що для написів і шрифтів маркери дуже зручна річ або якщо треба швидко зробити контури. Як самостійна одиниця творчіх матеріалів може використовуватися, і дає дуже цікаві та різноманітні ефекти. Тільки на власному досвіді можна дізнатися, чи підходять маркери саме Вам і для чого можна їх використовувати. Сподіваюсь ця інформація стане Вам у нагоді. Тож натхнення!


 

Специально для karkar.com.ua

Художник Наталія Загорулько

Сторінка автора на Facebook

 

Последнее обновление: Октябрь 11, 2019
Последние статьи
 • Маркери по тканині: огляд і тестування Маркери по тканині: огляд і тестування Окт. 11, 2019

    (Малюнок на футболці виконан за мотивами картин Карли Жерар)  Нарешті мені до рук потрапили маркери по тканині - такі яскраві і такі різні за складом, товщиною, видом жала та дизайном. Як художник по тканині з багаторічним...

 • Такі цікаві воскові пасти Такі цікаві воскові пасти Сент. 20, 2019

   Коли час від часу навідуєш крамницю старожитностей або музей, то відразу наше око помічає дивовижний ефект: коли базовий колір рамок або статуеток проглядає крізь перший шар фарби яка деінде зійшла. Це так романтично, адже така річ має...

 • Пропробуй Sennelier в КарКар - и получи подарок! Пропробуй Sennelier в КарКар - и получи подарок! Сент. 12, 2019

   Уже в это воскресенье 15 сентября с 12:00 до 15:00 можно будет продегустировать французские материалы бренда Sennelier в магазине КарКар. Каждому посетителю мы приготовили маленький подарок. Тестирование бесплатное, но количество подарков...

 • Акварельный мастер-класс с материалами от SENNELIER. Акварельный мастер-класс с материалами от SENNELIER. Август 13, 2019

  Хочу написать впечатлениях про материалы после мастер класса ;).  Для написания Розы использовались такие пигменты красок от Sennelier : 252 Yellow Ochre, 567 Napples Yellow, 659 Opera Rose, 211 Burnt Sienna. Больше всего понравился Napples Yellow своим светлым и необычным оттенком, в...

 • Матеріали для гуашевого та акварельного живопису, їх розмаїття. Матеріали для гуашевого та акварельного живопису, їх розмаїття. Август 07, 2019

   Коли навчаєшся в творчих студіях або займаєшся творчістю на  майстер-класах, то розумієш, як багато потрібно знати про начебто знайомі з дитинства техніки малювання. Адже все розвивається і техніки живопису гуашшю та аквареллю також і...

 • Краски по ткани - особенности применения. Краски по ткани - особенности применения. Июль 15, 2019

   Как художник-декоратор, уже много лет экспериментирующий с материалами, я имею в своей творческой копилке более 15 техник декоративно-прикладного искусства. Также я долгое время преподаю декоративные, живописные и графические техники на...

 • ЦІКАВО ПРО ШТАМПИ ЦІКАВО ПРО ШТАМПИ Июнь 25, 2019

     Штампи або відбитки можна зробити з будь чого! Половинка картоплини, яблуко, гумка, листок клену, монетка,  паперовий стаканчик тощо. Такі відбитки дуже ефектно виглядають при декоруванні будь якої поверхні! Але відбитки можна...

 • Грунт VS Gesso Грунт VS Gesso Май 29, 2019

    Коли займаєшься мистецтвом, то час від часу виникають питання щодо живопису або декорування. Та одним з ключових є питання про грунти: для чого потрібен акриловий грунт, або що таке гесcо і чим він відрізняється від звичайного...

 • Увага! залишилось останнє місце!!! Мерщій на Пленер в чудовій компаніїї та комфортних умовах. Увага! залишилось останнє місце!!! Мерщій на Пленер в чудовій компаніїї та комфортних умовах. Май 28, 2019

  Пленер у селищі Верхній Ясенів, в пішій досяжностіі від Млинських водоспадів і легендарної скелі Довбуша. Проводять Катерина Білєтіна і ще один художник-пейзажист З 19 червня по 29 червня Будемо робити уроки з живопису кожного дня по 6...

 • Лялькові маси, особливості, допоміжні матеріали. Лялькові маси, особливості, допоміжні матеріали. Май 06, 2019

    Ляльки, створені майстрами, це витвори мистецтва, ними захоплюються, їх  колекціонують. Тому кожен з майстрів лялькарів впевнено скаже, що саме головне в їх творчості  - якісні матеріали! (мал.1)Основний матеріал, з якого починається...

 • Олії для живопису олійними фарбами. Олії для живопису олійними фарбами. Апр. 10, 2019

    Головним компонентом майже всіх олійних фарб є олія, яку виготовляють з рослинної сировини. Та всі різновиди олії мають назву від рослинної сировини з якої вони виробляються. Але головним показником для олії є здатність створювати...

 • Ліногравюра - це звичайне диво! Ліногравюра - це звичайне диво! Мар. 05, 2019

  Графіка надає багато можливостей для творчості, вона не потребує великої кількості  знарядь та фарб, достатньо лише зупинитись на двох-трьох кольорах, або на класичному варіанті - один колір і папір для відбитків!Не будемо зупинятись на...

 • Друзья! Прекрасная новость для всех наших клиентов ! Друзья! Прекрасная новость для всех наших клиентов ! Фев. 13, 2019

    КарКар дарит подарки в честь праздника влюблённых сердец !!! 13-14 февраля каждый чек на 800 гривен будет сопровождаться подарочным сертификатом на 100 гривен!!!! Которые можно подарить или обналичить в любой удобный для вас день! Спешите во...

 • Спиртові чорнила. Спиртові чорнила. Фев. 12, 2019

   Напевно кожен з нас стикався з абстрактним мистецтвом. Коли дивишся на картину і нічого не розумієш. І замислюєшся, в чому ж був насправді задум митця? Які думки та емоції він хотів передати.. Вдивляєшся, і знаходиш щось своє. Форми,...

 • Шановні Друзі! Оголошуємо супер розіграш Шановні Друзі! Оголошуємо супер розіграш Фев. 07, 2019

   Реєструємося та виграємо http://sketchmarkers.club/sketchboom2  

 • Рідка поталь в чому її необхідність? Коли незамінна, які ефекти? Як працювати і закріплювати Рідка поталь в чому її необхідність? Коли незамінна, які ефекти? Як працювати і закріплювати Янв. 15, 2019

   Нерідко митці стикаються з необхідністю створення особливого "золотого" ефекту, але вихід є! Це золота або срібна поталь! Поталь, як зазначено в усіх "розумних" довідниках та підручниках, це сплав міді із цинком, з невеликим вмістом...

 • Дорогі друзі! Щиро вітаємо Вас з Різдвом Христовим!) Дорогі друзі! Щиро вітаємо Вас з Різдвом Христовим!) Янв. 06, 2019

   Повідомляємо Вам, що 7 січня магазини Каркар не працюють- ми святкуємо разом з Вами Різдво!

 • Рождественский мастер класс по линогравюре 05.01 Рождественский мастер класс по линогравюре 05.01 Янв. 03, 2019

  В субботу 5 января в 12:00 мы проведём для вас мастер класс Рождественская линогравюра! С использованием маслянных красок! Приходите будет очень интересно!Ведёт Даниил Фрончко.Стоимость 200 грн.Продолжительность 60-90 минут.М. Дружбы...

 • Увага Акція! Увага Акція! Дек. 27, 2018

   Запрошуємо за подарунками  до всіх магазинів Каркар! 

 • Знакомство и впечатления от новой акварельной бумаги! 100% хлопок!! Знакомство и впечатления от новой акварельной бумаги! 100% хлопок!! Дек. 27, 2018

   Друзья, сегодня речь пойдет о интереснейшей акварельной бумаге! Некоторое время назад сотрудники магазина KaрKaр предоставили для теста необычные для меня листы бумаги. Дело в том, что раньше на бумаге с составом 100% хлопка работать не...

Комментарии

Оставить комментарий

Ответить

* Имя:
* E-mail: (Будет скрыт)
   Вебсайт (с http://): (URL сайта с http://)
* Комментарий: