Категории
Новые поступления
Various Ink Typ YR - 27 (00215) 20076366 Новый товар
Various Ink Typ BV - 29 (00215) 20076168 Новый товар
Copic classic Typ E - 21 Новый товар
Copic лайнер Multiliner, 0,03 мм Новый товар

Лялькові маси, особливості, допоміжні матеріали.

Опубликована автором ""в категории "Массы для лепки" Май 06, 2019 . Комментариев: 0.

 

 

Ляльки, створені майстрами, це витвори мистецтва, ними захоплюються, їх  колекціонують. Тому кожен з майстрів лялькарів впевнено скаже, що саме головне в їх творчості  - якісні матеріали! (мал.1)

Основний матеріал, з якого починається лялька, кращий за глину та порцеляну -  це полімерна маса. Новітній матеріал для сучасного лялькарства, який відповідає по всім параметрам – легкість у використанні, якість готового виробу тощо. На полицях магазину так багато різновидів лялькових мас, що не можливо одразу визначитись! Але це не так складно, як здається на перший погляд!

Лялькові маси умовно поділяють по специфіці обробки: маси, які запікають, або піддають термічній обробці. Цей матеріал потрібно запікати в духовій шафі (достатньо побутової , де є регулювання температури) при температурах вказаних на упаковці (від 110-130 градусів по Цельсію). Увага! Уважно прочитайте інструкцію на упаковці!

Правила роботи із таким матеріалом прості - перед початком ліплення необхідно протерти робочу поверхню спиртом або вологою серветкою. Потім розминати вологими руками, щоб підготувати масу для роботи. Поверхня стола повинна бути гладкою, краще використовувати підставки скляні або пластикові.

Для деталізації тощо використовують спеціальні інструменти – стеки різної форми (мал.2) Також для моделювання обличчя та кінцівок ляльки використовують  тонкі металеві стекі, які можна знайти в магазині для художніх товарів. Для додавання деталей ляльки з сирого полімеру до вже запеченого використовують розчинник №4 «Пінен». Запікати слід на неметалевій основі в печі с терморегулятором. Виймати деталі з печі можливо лише при повному її охолодженні .

 

 

Вироби з полімерної маси можна розписувати пастеллю або іншими сухими фарбами, але  краще до запікання, по ще сирому пластику, а потім запікати. Якщо розписувати вже запечені деталі, то необхідно фіксувати фарбу  лаком-спреєм або лаком для вкриття ( матовим або глянцевим) (мал.3) для полімерних лялькових мас. Саме полімерні маси , які запікаються, надають роботам реалістичний вигляд.

Не використану, але  вже відкриту упаковку з масою краще зберігати в пакетах на зіп замку, ще можна використати харчову плівку, скляні ємності (банку). Незапечений пластик потрібно зберігати в темному місці, щоб уникнути затвердіння і деформації.

 

 

Досить цікавими і доступними масами на погляд професіоналів є:

Fimo Puppen Doll (Фимо), зараз це - FIMO PROFESSIONAL Doll Art (мал.4)

Виробник - німецька компанія Eberhard Faber. Пластика FIMO практичне не змінює колір після запікання, головне витримувати усі температурні режими вказані в інструкції на упаковці  (це 110 °С, не перевищувати 130 °С). Лінія Puppen Doll ідеальна для виготовлення авторської ляльки. Виробляється у формі брикетів по 500 грам. Матеріал добре тримає форму, дає можливість ліплення дрібних деталей, деталізацію обличчя тощо.

У продажу можна зустріти чотири тілесних відтінка (білий, беж, темний беж, рожевий) . Можна впевнено казати, що це міцний, гладкий матеріал, який дозволяє робити декілька (2-5) короткочасних запікань, дозволяє корегувати деталізацію. Недоліками цього матеріалу є поява мікротріщин на поверхні при порушенні температур запікання.

У розкритому вигляді масу не можна зберігати довгий час, бо вона втрачає свої властивості. Маса дуже примхлива до пилу у повітрі, потребує уваги при запіканні, але, якщо мета - досягнути повного реалізму, то це Ваш матеріал!

 

 

Cernit doll collection (Церніт) - популярна полімерна маса, яка довгий час вироблялась у Німеччині, але зараз це продукт бельгійського виробника Дарві (Darwi). Запікання у духовій шафці 20-30 хвилин при температурі 100-130°С. Чудовий матеріал, зручний в роботі, не липкий, не маркий, добре тримає форму. Випускається в двох кольорах: кольор тіла (бєж) та білий. Власне це можливо головний недолік, бо стримує творчі задумки.

Після термічної обробки виріб здобуває вощану поверхню. Але цю якість можна використати в своїх творчих пошуках. До  мінусів цього матеріалу можна віднести те, що він важко розминається. На початку роботи він дуже твердий і потрібно багато зусиль, щоб його розім’яти.


 


 

 

Super  Sculpay  - це полімерна маса професійного рівня для скульпторів та лялькарів  серії LIVING DOLL (Лівінг Долл). Цей пластик виробляється "Polyform Products Co". Це полімерний матеріал м’який, легко піддається формуванню. Виробник рекомендує запікати при 130°С 15 хвилин на 6 мм товщини виробу . Після запікання можливе легке змінювання кольору до темного. В серії LIVING DOLL  є також декілька відтінків тілесного кольору. Слід пам’ятати, коли обираєте цей пластик, що при термічній обробці він дещо темнішає.

Це дійсно м’який матеріал і приємний у роботі. Досить легко ліпити дрібні деталі та працювати стеками и навіть, коли голова ляльки може впасти  на підлогу, вона не розіб’ється і ніяких ушкоджень, навіть якщо саме ця частина не була запечена! Полімерна маса легко змішується з Фімо. Це корисно, коли залишаються рештки та їх потрібно використати вчасно!

LIVING DOLL необхідно запікати, дотримуючись температурного режиму. Бо недопікання робить виріб дуже крихким! А ось навпаки,  перепікання вже не дозволяє подальших корегувань та доробки. Після запікання виріб трохи мутнішає.

 

 

La Doll (Ла Долл) Виробляєтся в Японії . Швидко твердіє. Працювати також легко, якість неперевершена! Правила роботи із такою масою: потрібно працювати вологими руками, на чистій та гладкій основі. Цей пластик дуже сушить шкіру- недолік, але не головний. В ідеалі краще працювати в медичних тонких пальчатках, однак це не зовсім зручно!

Перед  початком роботи потрібно взяти маленький шматочок маси та розминати з невеликою кількістю води. Маса має стати як глина або пластилін. М’якість самостійно застигаючої маси регулюється кількістю води. В процесі ліпки потрібно загорнути деталі виробу у вологу тканину або целофан. Під час ліпки потрібно зволожувати інструменти та руки.

Після повного висихання деталі виробу шліфуються. Для гладкої поверхні краще підійде «0» наждачний папір. А ось секрети- шматочком мокрої матерії з бавовни можна злегка змочити деталі ляльки та таким чином ви зможете відшліфувати дрібні деталі, це, так званий, метод  мокрого шліфування. Таке шліфування прибирає подряпини та шершаву поверхню тощо.

Зберігати невикористаний матеріал слід в темному місті та не дуже сухому, можна також додати трохи води в пакет. Виріб, який вже готовий, можна розписати акварельними , акриловими фарбами та вкрити лаком (матовим або глянцевим).

 

 

Paperclay Creative (Паперклей) такий відомий матеріал! Американського виробника   «Creative Paperclay Company, Inc.». Це пластична маса, виготовляється з додаванням целюлози, натуральна, нетоксична, легко висихає на повітрі та легко фарбується. І головне, цей матеріал легенький, коли висихає! Довговічний!

Зупинимось на особливостях роботи із ним. Ліпиться форма вологими руками, але води потрібно небагато. Ліпити краще шарами 3-4 мм, після повного просихання першого шару можна доліплювати інший, злегка зволожити поверхню першого шару. Однак при тонуванні кольором слід пам’ятати, що це маса скоріш паперова аніж пластикова, тому треба наносити олійну фарбу, додаючи більше лляної олії.(мал.7)

 

 

 

Керапласт (Keraplast) "Koh-i-noor", виробництво Чехія. Твердіє на протязі 24 годин. Структура схожа на глину та виробляється із додаванням натуральної глини. Важкий за вагою, та важкий в ліпленні. При висиханні матеріал дещо розтріскується. Однак тріщинки можливо маскувати рідким розчином керапласту(консистенція сметани). Керапласт використовують як матеріал для створення ефекту старіння, якщо це ваш творчий задум.

Професіонали дають поради щодо уникнення тріщин на поверхні:

- Ліплять виріб (не товще 5мм). Тобто чекаєте, коли повністю висохне перший шар. І так далі.

- Процес сушки краще проводити у холодильнику, нічим не прикриваючи виріб. Процес сушки не довше 7-8 днів.

 

 

 

Твердий виріб можна розфарбовувати темперними або акриловими фарбами і вкривається лаком (або матовим , або глянцевим).

Ось такий невеликий огляд мас та супутніх матеріалів для лялькарів професіоналів та початківців. Але щоб знайти свій матеріал, потрібно експериментувати і творити! Натхнення!

 

Спеціально для karkar.com.ua

Живописець та книжковий графік Ольга Московченко

 

Последнее обновление: Май 06, 2019
Последние статьи
 • Лялькові маси, особливості, допоміжні матеріали. Лялькові маси, особливості, допоміжні матеріали. Май 06, 2019

    Ляльки, створені майстрами, це витвори мистецтва, ними захоплюються, їх  колекціонують. Тому кожен з майстрів лялькарів впевнено скаже, що саме головне в їх творчості  - якісні матеріали! (мал.1)Основний матеріал, з якого починається...

 • Олії для живопису олійними фарбами. Олії для живопису олійними фарбами. Апр. 10, 2019

    Головним компонентом майже всіх олійних фарб є олія, яку виготовляють з рослинної сировини. Та всі різновиди олії мають назву від рослинної сировини з якої вони виробляються. Але головним показником для олії є здатність створювати...

 • Ліногравюра - це звичайне диво! Ліногравюра - це звичайне диво! Мар. 05, 2019

  Графіка надає багато можливостей для творчості, вона не потребує великої кількості  знарядь та фарб, достатньо лише зупинитись на двох-трьох кольорах, або на класичному варіанті - один колір і папір для відбитків!Не будемо зупинятись на...

 • Друзья! Прекрасная новость для всех наших клиентов ! Друзья! Прекрасная новость для всех наших клиентов ! Фев. 13, 2019

    КарКар дарит подарки в честь праздника влюблённых сердец !!! 13-14 февраля каждый чек на 800 гривен будет сопровождаться подарочным сертификатом на 100 гривен!!!! Которые можно подарить или обналичить в любой удобный для вас день! Спешите во...

 • Спиртові чорнила. Спиртові чорнила. Фев. 12, 2019

   Напевно кожен з нас стикався з абстрактним мистецтвом. Коли дивишся на картину і нічого не розумієш. І замислюєшся, в чому ж був насправді задум митця? Які думки та емоції він хотів передати.. Вдивляєшся, і знаходиш щось своє. Форми,...

 • Шановні Друзі! Оголошуємо супер розіграш Шановні Друзі! Оголошуємо супер розіграш Фев. 07, 2019

   Реєструємося та виграємо http://sketchmarkers.club/sketchboom2  

 • Рідка поталь в чому її необхідність? Коли незамінна, які ефекти? Як працювати і закріплювати Рідка поталь в чому її необхідність? Коли незамінна, які ефекти? Як працювати і закріплювати Янв. 15, 2019

   Нерідко митці стикаються з необхідністю створення особливого "золотого" ефекту, але вихід є! Це золота або срібна поталь! Поталь, як зазначено в усіх "розумних" довідниках та підручниках, це сплав міді із цинком, з невеликим вмістом...

 • Дорогі друзі! Щиро вітаємо Вас з Різдвом Христовим!) Дорогі друзі! Щиро вітаємо Вас з Різдвом Христовим!) Янв. 06, 2019

   Повідомляємо Вам, що 7 січня магазини Каркар не працюють- ми святкуємо разом з Вами Різдво!

 • Рождественский мастер класс по линогравюре 05.01 Рождественский мастер класс по линогравюре 05.01 Янв. 03, 2019

  В субботу 5 января в 12:00 мы проведём для вас мастер класс Рождественская линогравюра! С использованием маслянных красок! Приходите будет очень интересно!Ведёт Даниил Фрончко.Стоимость 200 грн.Продолжительность 60-90 минут.М. Дружбы...

 • Увага Акція! Увага Акція! Дек. 27, 2018

   Запрошуємо за подарунками  до всіх магазинів Каркар! 

 • Знакомство и впечатления от новой акварельной бумаги! 100% хлопок!! Знакомство и впечатления от новой акварельной бумаги! 100% хлопок!! Дек. 27, 2018

   Друзья, сегодня речь пойдет о интереснейшей акварельной бумаге! Некоторое время назад сотрудники магазина KaрKaр предоставили для теста необычные для меня листы бумаги. Дело в том, что раньше на бумаге с составом 100% хлопка работать не...

 • Шукаєте подарунки на Різдво? Тоді Вам до нас!! Шукаєте подарунки на Різдво? Тоді Вам до нас!! Дек. 22, 2018

   Шановні друзі раді привітати Вас з чудовими святами католицьким Різдвом і запрошуємо Вас до наших магазинів І Саме для Вас ми працюємо 24, 25 повний день і завжди працюємо в вихідні. Завітайте до нас за казкою та різдвяним настроєм !)

 • Глины: а есть ли разница? (Знакомство, работа и анализ). Глины: а есть ли разница? (Знакомство, работа и анализ). Дек. 12, 2018

   Глина гончарна МФФ-1, фаянсові виробиГлина гончарна ПФФ-3, напівфарфорові вироби Глина гончарна МКФ-3, фасадна кераміка Глина гончарна МКФ-2, декоративно-художні вироби   Да нет никакой разницы между ними, ну...

 • Чому маркери продають в наборах? Чому маркери продають в наборах? Ноя. 30, 2018

     Замальовки, скетчі, фешн-скетчи тощо та цілий арсенал МАРКЕРІВ! Але на полицях арт-магазину їх безліч - вони поодинці і в наборах (по три, по чотири, по шість, 24 тощо), розкладені на спеціальних поличках по покольоровій гаммі. Їх таке...

 • Завітайте до нас за подарунками! Завітайте до нас за подарунками! Ноя. 21, 2018

   Акція! Придбайте 3 фарби Amsterdam 120 млта отримайте 120 мл білил Amsterdam!  

 • Малюймо разом з нами та отримайте подарунок! Малюймо разом з нами та отримайте подарунок! Ноя. 21, 2018

    Увага Акція! Купуйте будь-які 3 акварельні маркер-пензли KOI від Sakura та отримуйте в подарунок1 аналогічний маркер Чорного кольору.   

 • Бумага для акварели. Мысли, личный опыт использования, иллюстрации. Бумага для акварели. Мысли, личный опыт использования, иллюстрации. Ноя. 19, 2018

   Друзья, доброго времени суток! Сегодня, на полках художественных магазинов, представлено довольно большое количество акварельной бумаги! Конечно, выбор всегда индивидуален. Зависит от техники, в которой работает  художник… а также...

 • Розчинники для олійний фарб ЗКХ, «Ренесанс», Україна. Порівняльна характеристика ціна/якість. Розчинники для олійний фарб ЗКХ, «Ренесанс», Україна. Порівняльна характеристика ціна/якість. Окт. 30, 2018

    О боже, скільки тут баночок! Як вибрати собі розчинник? Для порівняння візьмемо асортимент багатокомпонентних розчинників тому, що завдяки зручності та своїм властивостям саме вони найчастіше використовуються в олійному...

 • Сравнительный анализ красок для линогравюры. Сравнительный анализ красок для линогравюры. Окт. 16, 2018

   Если у Вас нет готовой формы, то первым делом нужно вырезать изображение, которое будет печататься. Для этого нужно нарисовать эскиз и перерисовать его на кальку. Изображение с кальки нужно перевести на линолеум в зеркальном отображении.

 • Разбавители для масляных красок: виды и свойства. Разбавители для масляных красок: виды и свойства. Окт. 08, 2018

   Начинающий художник, который решил впервые попробовать рисовать маслом, приходит в художественный магазин и обычно теряется при виде огромного разнообразия дополнительных материалов для письма маслом. Одни из таких материалов -...

Комментарии

Оставить комментарий

Ответить

* Имя:
* E-mail: (Будет скрыт)
   Вебсайт (с http://): (URL сайта с http://)
* Комментарий: