Категории
Новые поступления
Eco 96 аркушів А5 серія 16 Новый товар

Анатомія ідеального пензля

Posted by in НОВОСТИ, Советы практикующим, Описания материалов on April 03, 2017 . 0 комментариев.

Якщо ви вмієте правильно підбирати матеріали для своїх робіт, вважайте, що  половина справи вже зроблено. Художник і без того людина емоційна, щоб дратуватися на дрібниці: будь-то неслухняний кінчик пензля або аркуш паперу, що постійно відклеюється. Матеріали, які ви використовуєте, повинні допомагати вам у творчості і надихати. Сьогодні поговоримо про пензлі.

Здавалося б, все просто: пучок, обойма і ручка. Але чому асортимент пензлів такий великий? Всіляких форм, матеріалів; одні коштують як цілий скарб, а інші ж навпаки продаються оберемками.

Розглянемо анатомію ідеального пензля на прикладі від Winsor & Newton:

Обойма

У якісного пензля вона повинна бути безшовною, виготовлена з міді або латуні, покритої хромом або нікелем. Обойма повинна міцно охоплювати ручку і не залишати порожнечі всередині. Ще зовсім недавно всі пензлі випускали з білої жерсті з запаяним місцем з'єднання. Це призводило до того, що волосся не мали рівної форми, а сама обойма під впливом води іржавіла. Для міцності пучок волосся повинен клеїтися до ручки, але клейовий склад не має бути помітним.

 

Ручка

Матеріалу краще за деревину для ручки не придумати. Бажано щоб це була деревина твердих листяних порід, наприклад береза. Будь-яка деревина розбухає під впливом вологи, від цього з'єднання ручки і обойми може ослабнути. Багато виробників виходять з положення тим, що фарбують ручку, оберігаючи її від набухання. Однак більшість художників віддають перевагу пензлям без покриття. Виконати побажання художників частково дозволяє заміна берези на бук, який майже не вбирає воду і менше брудниться.

Пучок волосся

Власне, це найголовніша робоча частина пензля. Пучок - це натуральні або синтетичні волокна певної форми і розміру. Універсальних пензлів не існує, у кожного своє призначення.

 

Пензлі загального призначення

Круглий пензель

Найпростіша форма пензля, який є у будь-якого художника. За допомогою такого пензля можна отримувати рівні мазки, варіювати їх товщину за рахунок дозованого натискання.

 

Круглий пензель з наповненою вершинкою

Такий пензель зручно використовувати при зливках, а також деталізації малюнка. За його допомогою виходять як товсті, так і тонкі лінії, в залежності від натиску.

 

Круглий пензель із загостреною вершинкою

Цей пензель схожий на попередній, але буде корисним художникам, кому в роботах важлива підвищена точність і досить тонкі лінії.

 

Плоский пензель з короткою виставкою

У такого пензля плоска обойма і коротке волосся. Ширина і довжина виставки практично рівні. Корисна для коротких контрольованих мазків.

 

Плоский пензель зі стандартною виставкою

Також, з плоскою обоймою, форма пучка більш квадратна, кути прямі. Поєднує в собі волоски різної довжини для найкращої маневреності: робить сміливі мазки широкою частиною пензля і тонкі ребром пензля.

 

Плоский усічений пензель

Використовується для точних мазків, а також для ліній і кривих типу «серпантин». Ворс робиться з щетини або синтетики.

 

Пензель форми "ліщина"

Має властивості і плоского і круглого пензля. Відмінний вибір для кращого змішування кольорів.

 

«Котячий язик»

Чудово підходить для декоративних розписів. Плоска форма дозволяє отримувати як тонкі мазки, так і округлі широкі.

 

Віяловий пензель

Має плоский обтискач, який формує віяловий пучок. Пензлі виконані з натуральних матеріалів знадобляться в створенні тонких колірних переходів. Синтетичні підійдуть для створення різних текстур.

 

Спеціальні пензлі

Шлепер

Пензель для довгих прямих ліній. Довгий ворс дозволяє утримувати велику кількість фарби. Просто тримайте пензель без натиску, майже перпендикулярно поверхні, дозвольте фарбі стікати на папір.

М'який овальний пензель

Такий пензель призначений для великих заливок, а також для змочування листа водою. М'який ворс цього пензля призначений для живопису аквареллю.

Флейц

Плоский широкий пензель, яким зручно працювати у специфічній техніці на великих ділянках картини. В залежності від матеріалу з якого виготовлений ворс, підходить для різних технік. Синтетичний флейц знадобиться в покритті готових робіт лаком.

 

Плоский пензель з косим краєм

Унікальна форма для проведення довгих ліній. Такі пензлі, як правило, мають дуже коротку ручку для найкращого контролю в руці.

 

Трафаретний пензель

Кінчик тупий і плоский, як правило, виготовляється з жорсткого волоса. Фарба наноситься за рахунок вертикальних ударів через трафарет.

 

Круглий жорсткий пензель

Призначений для роботи над великими картинами, а також стане в нагоді для декоративних витворів.

 

Незвичайні пензлі

Здається, їх створили спеціально, щоб дивувати. У будь-якому випадку, якщо ви любите експериментувати - вам вони повинні сподобатися!

Крім того, що пензлі розрізняються за формою, їх можна класифікувати ще й за матеріалом, з якого зроблений ворс. Пензлі з натурального волосся підходять для роботи рідкими фарбами, тому, що їх природні властивості сприяють плинності фарби.

Колонок

Найблагородніший ворс: міцний, пружний і найеластичніший. Пензлі з колонка ідеально підходять для акварельного живопису, його волосся м'яко звужується до кінця, саме тому пензель має гострий кінчик і широке «черевце».

Для виготовлення пензлів підходить волосся тільки з зимової шкурки самців. Тварини повинні жити в холоді, щоб їхнє хутро мало потрібну товщину волоса. Економічно вигідніше вирощувати самців в більш теплому кліматі, однак таке волосся значно гірше. Сумлінні виробники ретельно відбирають волосся і відбраковують нестандартні або короткі волоски і використовують тільки шкурки «зимових» тварин.

 

Білка

Має дуже м'яке тонке волосся чорного або темно-коричневого кольору. Максимальна товщина волосини не перевищує 0,07 мм. Кінчик білячого пензля гострий, не поступається колонку, але не настільки еластичний по природі. Незважаючи на це, білячий пензель прекрасно підходить для виписування деталей. Він утримує багато води, тому без такого пензля не обійтися в акварельному живописі. Ще білку використовують для золочення та робот з порцеляною і фаянсом.

Last update: April 03, 2017
Новые статьи
 • Тестирование акварельных маркеров нескольких видов Тестирование акварельных маркеров нескольких видов May 07, 2017

  Тестирование акварельных маркеров Мне бы их в ту последнюю ночь перед просмотром, - подумала я, услышав про акварельные маркеры. Времени в конце семестра всегда катастрофически не хватает, а тут ещё мало того, что пишешь проект...

 • Новинка - розчинник без запаху ROSA Studio Новинка - розчинник без запаху ROSA Studio Apr 25, 2017

  Шановні друзі!Раді представити вам новинку  - Розчинник без запаху ROSA Studio.Розчинник без запаху ROSA Studio - деароматизований розчинник, призначений для художніх робіт, розведення олійних фарб, очищення пензлів, палітр, полотен.

 • Поліморфус - представник нового покоління пластиків з унікальними властивостями. Поліморфус - представник нового покоління пластиків з унікальними властивостями. Apr 12, 2017

  Поліморфус - представник нового покоління пластиків з унікальними властивостями. Він належить до класу полімерів під назвою «капролактон» і має надзвичайно низьку температуру плавлення - близько 65 градусів за Цельсієм. Поліморфус...

 • ГАЛЕРЕЯ РАБОТ УЧАСТНИКОВ МАСТЕР-КЛАССОВ ГАЛЕРЕЯ РАБОТ УЧАСТНИКОВ МАСТЕР-КЛАССОВ Apr 10, 2017

  Наш мастер-класс по технике декупаж на ткани. Оформляли мы эко сумки спомощью салфеток и специального клея для декупажа по ткани. Получилось очень красиво-у каждого своя тематика, в которой и оформлена сумка.   Наш второй...

 • Починаємо працювати з аквареллю. Починаємо працювати з аквареллю. Apr 06, 2017

  Починаємо працювати з аквареллю.Акварель - працювати нею багато хто боїться, оскільки вона має властивість розтікатися, і, отже, виникає великий ризик зіпсувати малюнок. А щоб набити руку в малюванні аквареллю, потрібен певний час і...

 • Анатомія ідеального пензля Анатомія ідеального пензля Apr 03, 2017

  Якщо ви вмієте правильно підбирати матеріали для своїх робіт, вважайте, що  половина справи вже зроблено. Художник і без того людина емоційна, щоб дратуватися на дрібниці: будь-то неслухняний кінчик пензля або аркуш паперу, що постійно...

 • Акриловые краски Ренессанс Акриловые краски Ренессанс Apr 03, 2017

  Дорогие друзья, наш дизайнер Олеся потестировала акриловые краски Ренесанс, которые отлично себя проявили. Основные цвета кроющие, чистые, матовые, похожи на Ладогу. Металлики тоже кроющие, обладают несильным специфическим запахом,...

 • ВНИМАНИЕ - НОВИНКА. Великолепные пигменты от итальянской компании Zecchi ВНИМАНИЕ - НОВИНКА. Великолепные пигменты от итальянской компании Zecchi Mar 31, 2017

  Основными отличительными свойствами этих пигментов являются чистота цветов и очень тонкий помол, благодаря которому они готовы к применению сразу после смешивания с связующим без дополнительного перетирания. Отзывы художников работавших...

 • Виробництво і призначення крейдованого паперу Виробництво і призначення крейдованого паперу Mar 20, 2017

  Виробництво і призначення крейдованого паперу Особливість структури крейдованого паперуОдною з суттєвих властивостей крейдованого паперу є те, що він має вибіркове вбирання складових фарби. Структура крейдованого паперу це 30%...

 • Внимание НОВИНКА! Склейки бумаги для акварели, акрила и графики GAMMA Внимание НОВИНКА! Склейки бумаги для акварели, акрила и графики GAMMA Mar 16, 2017

  Магазины Каркар предлагают вниманию художников склейки бумаги для акварели, акрила и графики польского производителя Gamma по вполне доступным ценам. Обращаем ваше внимание на то, что бумага в склейках использована от компании  Fabriano.

 • Подарки к 8 Марта - поможем выбрать, подскажем! Подарки к 8 Марта - поможем выбрать, подскажем! Mar 06, 2017

  Огромный выбор подарков к 8 Марта предлагают магазины Каркар! Наши консультанты с удовольствием помогут подобрать оригинальный подарок на любой бюджет и вкус. От скромной коробочки карандашей, скетчбука или материалов для рукоделия до...

 • Як я маркерами свій календар із котиками малювала Як я маркерами свій календар із котиками малювала Feb 27, 2017

  Як я маркерами свій календар із котиками малювалаДавно я хотіла створити річ не тільки красиву, але й корисну. А тут і рік новий почався – одразу ж на думку спало намалювати календар зі всілякими цікавими святами. Задумано – зроблено....

 • Фломастери чи маркери? І якщо маркери, то які? Фломастери чи маркери? І якщо маркери, то які? Feb 23, 2017

  Фломастери чи маркери? І якщо маркери, то які? Конструкції маркера і фломастера багато в чому схожі. На побутовому рівні прийнято вважати, що те, чим малюють - це фломастер, а для практичного використання, наприклад,  виділити частину...

 • Мастер-класс по технике батик, суббота 25 февраля! Мастер-класс по технике батик, суббота 25 февраля! Feb 21, 2017

  В субботу, 25 февраля в 12.00, в студии магазина Каркар состоится мастер-класс по технике батик, на котором все желающие смогут освоить эту непростую технику и создать свою замечательную картину или платок из натурального шелка.Записаться на...

 • В субботу, 18 февраля, состоялся мастер-класс по фелтингу В субботу, 18 февраля, состоялся мастер-класс по фелтингу Feb 20, 2017

  Итак, в субботу, 18 февраля, состоялся наш замечательный мастер-класс по фелтингу или валянию из шерсти, на котором каждый из участников создал брошь. Спасибо всем за теплую атмосферу и позитивные эмоции!До новых встреч на субботних...

 • Приглашаем на субботний мастер-класс по валянию из шерсти 18 февраля 2017 года Приглашаем на субботний мастер-класс по валянию из шерсти 18 февраля 2017 года Feb 13, 2017

  Дорогие друзья!Приглашаем всех желающих на мастер класс по фелтингу, который состоится в субботу 18 февраля в 12.00 в магазине Каркар по адресу: г. Киев, ул. Киквидзе, 6. Продолжительность занятия около 3-х часов, стоимость участия 200 грн

 • Субботний мастер-класс "Живопись пастелью" Субботний мастер-класс "Живопись пастелью" Feb 13, 2017

  Такие замечательные дети и взрослые посетили 11 февраля субботний мастер-класс "Живопись пастелью" в студии Каркар! В теплой дружеской атмосфере раскрывались наши таланты. Для некоторых-это был первый опыт рисования пастелью, открытие для...

 • НОВИНКА - краска, що світиться в темряві для виробів з декором НОВИНКА - краска, що світиться в темряві для виробів з декором Feb 08, 2017

  НОВИНКА - краска, що світиться  Новинка на ринку пропозицій унікальних матеріалів для декору - фарба, що світиться. Зробити неповторний інтер'єр квартири, що світиться, офісу чи розважального закладу допоможе різноманітність...

 • НОВИНКА - аквагрим флуоресцентний для тіла НОВИНКА - аквагрим флуоресцентний для тіла Feb 08, 2017

  Аквагрим флуоресцентний для тіла ОПИССпеціальна флуоресцентна фарба (аквагрим) для тимчасового тату. Кремоподібна флуоресцентна фарба різних кольорів для малювання на тілі, яка світиться під дією ультрафіолету.  

 • Приближается День Святого Валентина! Приближается День Святого Валентина! Feb 08, 2017

  Ни для кого не секрет, что природа на генетическом уровне заложила в девушек желание украшать окружающую среду, создавать  вокруг себя уют и этим располагать к себе мужскую половину человечества. Древний охотник остро нуждался в надежном...

Комментарии

Оставьте комментарий

Ответьте

* Имя:
* E-mail: (Не опубликовано)
   Сайт: (Ваш сайт с http://)
* Комментарий: