Категории
Новые поступления

Анатомія ідеального пензля

Опубликована автором ""в категории "НОВОСТИ, Советы практикующим, Описания материалов, Кисти" Апрель 03, 2017 . Комментариев: 0.

Якщо ви вмієте правильно підбирати матеріали для своїх робіт, вважайте, що  половина справи вже зроблено. Художник і без того людина емоційна, щоб дратуватися на дрібниці: будь-то неслухняний кінчик пензля або аркуш паперу, що постійно відклеюється. Матеріали, які ви використовуєте, повинні допомагати вам у творчості і надихати. Сьогодні поговоримо про пензлі.

Здавалося б, все просто: пучок, обойма і ручка. Але чому асортимент пензлів такий великий? Всіляких форм, матеріалів; одні коштують як цілий скарб, а інші ж навпаки продаються оберемками.

Розглянемо анатомію ідеального пензля на прикладі від Winsor & Newton:

Обойма

У якісного пензля вона повинна бути безшовною, виготовлена з міді або латуні, покритої хромом або нікелем. Обойма повинна міцно охоплювати ручку і не залишати порожнечі всередині. Ще зовсім недавно всі пензлі випускали з білої жерсті з запаяним місцем з'єднання. Це призводило до того, що волосся не мали рівної форми, а сама обойма під впливом води іржавіла. Для міцності пучок волосся повинен клеїтися до ручки, але клейовий склад не має бути помітним.

 

Ручка

Матеріалу краще за деревину для ручки не придумати. Бажано щоб це була деревина твердих листяних порід, наприклад береза. Будь-яка деревина розбухає під впливом вологи, від цього з'єднання ручки і обойми може ослабнути. Багато виробників виходять з положення тим, що фарбують ручку, оберігаючи її від набухання. Однак більшість художників віддають перевагу пензлям без покриття. Виконати побажання художників частково дозволяє заміна берези на бук, який майже не вбирає воду і менше брудниться.

Пучок волосся

Власне, це найголовніша робоча частина пензля. Пучок - це натуральні або синтетичні волокна певної форми і розміру. Універсальних пензлів не існує, у кожного своє призначення.

 

Пензлі загального призначення

Круглий пензель

Найпростіша форма пензля, який є у будь-якого художника. За допомогою такого пензля можна отримувати рівні мазки, варіювати їх товщину за рахунок дозованого натискання.

 

Круглий пензель з наповненою вершинкою

Такий пензель зручно використовувати при зливках, а також деталізації малюнка. За його допомогою виходять як товсті, так і тонкі лінії, в залежності від натиску.

 

Круглий пензель із загостреною вершинкою

Цей пензель схожий на попередній, але буде корисним художникам, кому в роботах важлива підвищена точність і досить тонкі лінії.

 

Плоский пензель з короткою виставкою

У такого пензля плоска обойма і коротке волосся. Ширина і довжина виставки практично рівні. Корисна для коротких контрольованих мазків.

 

Плоский пензель зі стандартною виставкою

Також, з плоскою обоймою, форма пучка більш квадратна, кути прямі. Поєднує в собі волоски різної довжини для найкращої маневреності: робить сміливі мазки широкою частиною пензля і тонкі ребром пензля.

 

Плоский усічений пензель

Використовується для точних мазків, а також для ліній і кривих типу «серпантин». Ворс робиться з щетини або синтетики.

 

Пензель форми "ліщина"

Має властивості і плоского і круглого пензля. Відмінний вибір для кращого змішування кольорів.

 

«Котячий язик»

Чудово підходить для декоративних розписів. Плоска форма дозволяє отримувати як тонкі мазки, так і округлі широкі.

 

Віяловий пензель

Має плоский обтискач, який формує віяловий пучок. Пензлі виконані з натуральних матеріалів знадобляться в створенні тонких колірних переходів. Синтетичні підійдуть для створення різних текстур.

 

Спеціальні пензлі

Шлепер

Пензель для довгих прямих ліній. Довгий ворс дозволяє утримувати велику кількість фарби. Просто тримайте пензель без натиску, майже перпендикулярно поверхні, дозвольте фарбі стікати на папір.

М'який овальний пензель

Такий пензель призначений для великих заливок, а також для змочування листа водою. М'який ворс цього пензля призначений для живопису аквареллю.

Флейц

Плоский широкий пензель, яким зручно працювати у специфічній техніці на великих ділянках картини. В залежності від матеріалу з якого виготовлений ворс, підходить для різних технік. Синтетичний флейц знадобиться в покритті готових робіт лаком.

 

Плоский пензель з косим краєм

Унікальна форма для проведення довгих ліній. Такі пензлі, як правило, мають дуже коротку ручку для найкращого контролю в руці.

 

Трафаретний пензель

Кінчик тупий і плоский, як правило, виготовляється з жорсткого волоса. Фарба наноситься за рахунок вертикальних ударів через трафарет.

 

Круглий жорсткий пензель

Призначений для роботи над великими картинами, а також стане в нагоді для декоративних витворів.

 

Незвичайні пензлі

Здається, їх створили спеціально, щоб дивувати. У будь-якому випадку, якщо ви любите експериментувати - вам вони повинні сподобатися!

Крім того, що пензлі розрізняються за формою, їх можна класифікувати ще й за матеріалом, з якого зроблений ворс. Пензлі з натурального волосся підходять для роботи рідкими фарбами, тому, що їх природні властивості сприяють плинності фарби.

Колонок

Найблагородніший ворс: міцний, пружний і найеластичніший. Пензлі з колонка ідеально підходять для акварельного живопису, його волосся м'яко звужується до кінця, саме тому пензель має гострий кінчик і широке «черевце».

Для виготовлення пензлів підходить волосся тільки з зимової шкурки самців. Тварини повинні жити в холоді, щоб їхнє хутро мало потрібну товщину волоса. Економічно вигідніше вирощувати самців в більш теплому кліматі, однак таке волосся значно гірше. Сумлінні виробники ретельно відбирають волосся і відбраковують нестандартні або короткі волоски і використовують тільки шкурки «зимових» тварин.

 

Білка

Має дуже м'яке тонке волосся чорного або темно-коричневого кольору. Максимальна товщина волосини не перевищує 0,07 мм. Кінчик білячого пензля гострий, не поступається колонку, але не настільки еластичний по природі. Незважаючи на це, білячий пензель прекрасно підходить для виписування деталей. Він утримує багато води, тому без такого пензля не обійтися в акварельному живописі. Ще білку використовують для золочення та робот з порцеляною і фаянсом.

Последнее обновление: Февраль 12, 2018
Последние статьи
 • Рады Вам сообщить: в Каркар на Подоле полноценно работает второй зал Мар. 16, 2018

  Все наши клиенты могут выбрать необходимую бумагу и получить по ней у консультантов исчерпывающую информацию.

 • мастер класс по витражу 25.03 мастер класс по витражу 25.03 Мар. 15, 2018

  Хотели мастер класс по витражу? Ловите момент! 25 марта, в воскресенье, в студии "КарКар" будем рисовать Амазонку в джунглях из диких роз.Дата: 25 марта (воскресенье);Место: Киквидзе 6;Стоимость: 270 грн (все материалы включены);Записаться:...

 • Мастер класс по декору 11.03 Мастер класс по декору 11.03 Мар. 06, 2018

  В нашей студии есть замечательное оружие против плохого настроения и затянувшейся зимней хандры - это мастер-классы! В это воскресенье  будем представлять, что на улице настоящая весна и подготавливать рамочки для самых нежных фото и...

 • Мастер класс по живописи маслом 10.03 Мастер класс по живописи маслом 10.03 Мар. 06, 2018

  Наши занятия по живописи подойдут, даже если вы ни разу в жизни не держали кисть в руках. Секрет прост: приходите к нам на занятия, отпустите лишние мысли и доверьтесь нашему преподавателю. Ждем Вас и ваших деток на натюрморт маслом в эту...

 • Майстер-класи з живопису у студіїї Каркар Майстер-класи з живопису у студіїї Каркар Янв. 23, 2018

  Майстер-класи з живопису у магазині Каркар на Кіквідзе 6 проходитимуть щосуботи.Дати перших занять27.01 пейзаж олією03.02 пейзаж аквареллю10.02 натюрморт олієюНавесні плануємо пленери в ботсаду і на вулицях міста.Вартість 

 • Гуашь - особенности в работе Гуашь - особенности в работе Дек. 10, 2017

  История красок, особенности работы, сфера применения, хранение.Гуашь (фр. Gouache, – водная краска) – вид клеевых водорастворимых красок, плотный и матовый. История техники гуаши длинная и уходит в Средние века, потому что это первая краска,...

 • Акриловая краска для меловых досок - нетрадиционные способы применения Акриловая краска для меловых досок - нетрадиционные способы применения Август 21, 2017

  Краска с эффектом меловой доски может быть нанесена практически на любые гладкие поверхности, поэтому мы предоставляем вашему вниманию самые интересные идеи для её применения. Организация шкафа Вариант для самых забывчивых! 

 • Створення флористичної композиції з глини Створення флористичної композиції з глини Август 04, 2017

  Послідовність створення флористичної композиції з глиниПерш за все необхідно підготувати потрібні матеріали.Слід зазначити, щоб поліпшити роботу майстрам в магазині «Каркар» для творчості є велика кількість варіантів різних...

 • Полімерна глина для флористики. Зберігання, властивості та відмінності. Полімерна глина для флористики. Зберігання, властивості та відмінності. Июль 27, 2017

  Полімерна глина для флористики.Зберігання, властивості та відмінності. Полімерна глина - унікальний матеріал, за допомогою якого можна створювати дивовижні скульптури, прикраси і флористичні букети.Керамічна флористика це...

 • Тестирование и описание свойств популярных ручек и линеров Тестирование и описание свойств популярных ручек и линеров Июль 13, 2017

  Тестирование и описание свойств популярных ручек и линеровСовременные материалы для графики сделали это искусство более мобильным и доступным. Ручки, маркеры - универсальные материалы, с помощью которых можно расписать даже автомобиль....

 • Marabu Fashion Color інструкція з фарбування тканин Marabu Fashion Color інструкція з фарбування тканин Июнь 08, 2017

  Marabu Fashion Color інструкція з фарбування тканинПри фарбуванні тканин завжди присутній ефект накладення кольорів (базовий колір текстилю може вплинути на отриманий в результаті фарбування відтінок). Оголошений колір досягається при...

 • Наш мастер-класс в Каркар-студии "Графика с Дмитрием Рыбиным". Наш мастер-класс в Каркар-студии "Графика с Дмитрием Рыбиным". Июнь 02, 2017

  Наш мастер-класс в Каркар-студии графика с Дмитрием Рыбиным. В спокойной, медитативной атмосфере мы создавали свои рисунки. Даже самые маленькие художники выражали свои чувства, эмоции лайнерами на бумаге. Рисунки порадовали. Приятно, что в...

 • Тестирование акварельных маркеров нескольких видов Тестирование акварельных маркеров нескольких видов Май 07, 2017

  Тестирование акварельных маркеров Мне бы их в ту последнюю ночь перед просмотром, - подумала я, услышав про акварельные маркеры. Времени в конце семестра всегда катастрофически не хватает, а тут ещё мало того, что пишешь проект...

 • Новинка - розчинник без запаху ROSA Studio Новинка - розчинник без запаху ROSA Studio Апр. 25, 2017

  Шановні друзі!Раді представити вам новинку  - Розчинник без запаху ROSA Studio.Розчинник без запаху ROSA Studio - деароматизований розчинник, призначений для художніх робіт, розведення олійних фарб, очищення пензлів, палітр, полотен.

 • Поліморфус - представник нового покоління пластиків з унікальними властивостями. Поліморфус - представник нового покоління пластиків з унікальними властивостями. Апр. 12, 2017

  Поліморфус - представник нового покоління пластиків з унікальними властивостями. Він належить до класу полімерів під назвою «капролактон» і має надзвичайно низьку температуру плавлення - близько 65 градусів за Цельсієм. Поліморфус...

 • ГАЛЕРЕЯ РАБОТ УЧАСТНИКОВ МАСТЕР-КЛАССОВ ГАЛЕРЕЯ РАБОТ УЧАСТНИКОВ МАСТЕР-КЛАССОВ Апр. 10, 2017

  Наш мастер-класс по технике декупаж на ткани. Оформляли мы эко сумки спомощью салфеток и специального клея для декупажа по ткани. Получилось очень красиво-у каждого своя тематика, в которой и оформлена сумка.   Наш второй...

 • Починаємо працювати з аквареллю. Починаємо працювати з аквареллю. Апр. 06, 2017

  Починаємо працювати з аквареллю.Акварель - працювати нею багато хто боїться, оскільки вона має властивість розтікатися, і, отже, виникає великий ризик зіпсувати малюнок. А щоб набити руку в малюванні аквареллю, потрібен певний час і...

 • Анатомія ідеального пензля Анатомія ідеального пензля Апр. 03, 2017

  Якщо ви вмієте правильно підбирати матеріали для своїх робіт, вважайте, що  половина справи вже зроблено. Художник і без того людина емоційна, щоб дратуватися на дрібниці: будь-то неслухняний кінчик пензля або аркуш паперу, що постійно...

 • Акриловые краски Ренессанс Акриловые краски Ренессанс Апр. 03, 2017

  Дорогие друзья, наш дизайнер Олеся потестировала акриловые краски Ренесанс, которые отлично себя проявили. Основные цвета кроющие, чистые, матовые, похожи на Ладогу. Металлики тоже кроющие, обладают несильным специфическим запахом,...

 • ВНИМАНИЕ - НОВИНКА. Великолепные пигменты от итальянской компании Zecchi ВНИМАНИЕ - НОВИНКА. Великолепные пигменты от итальянской компании Zecchi Мар. 31, 2017

  Основными отличительными свойствами этих пигментов являются чистота цветов и очень тонкий помол, благодаря которому они готовы к применению сразу после смешивания с связующим без дополнительного перетирания. Отзывы художников работавших...

Комментарии

Оставить комментарий

Ответить

* Имя:
* E-mail: (Будет скрыт)
   Вебсайт (с http://): (URL сайта с http://)
* Комментарий: