Якщо ви слідкуєте за новинками матеріалів для митців , стежите за надзвичайно популярними арт блогерами, швидше за все, ви бачили деяких акварелістів, які користуються пензлем з резервуаром.

    Ці пензлі з’явились відносно нещодавно  у світі художніх матеріалів, особливо у порівнянні зі стандартним пензлем для акварелі, якими користуються на протязі багатьох століть, водні пензлі не тільки дають вам неймовірну зручність у користуванні на пленерах та у дорозі, але вони швидко стали зручними для творчості каліграфів, скетчистів, ілюстраторів та звичайно школярів на уроках малювання. Давайте спробуємо визначитись які з пензлів з резервуаром найкраще відповідають вашим вимогам!

    Усі з розглянутих популярних пензлів з резервуаром мають однакову загальну конструкцію тобто складаються із гнучкого високоякісного синтетичного наконечника-пензля та пластмасового резервуара для води. Деякі акварелісти стверджують, що конструкція пензля з ємністю у формі «бочки» (на яку можна натиснути, щоб виділяти більше води, є моделі де на корпусі розташована кнопка подачи води) підходить для більшості цілей, коли справа доходить до створення картини аквареллю, навіть трохи додаткової води може змінити динаміку малюнку... Це просто надає художнику більш повний контроль над протоком води.

    З усіх пензлів, представлених у нашій статті, водний пензель Sakura Koi (Японія), безсумнівно, є одним з найпопулярніших брендів - Aquash Water Brush. Тож чому Sakura Koi така популярна серед покупців всього світу?
    По -перше, доступна ціна. Пензлі для води Sakura Koi зазвичай коштують менше. Це робить для новачків неймовірно доступним можливість спробувати новинку, не витрачаючи при цьому занадто багато грошей. Але об’єм водного резервуара Sakura Koi пропонує лише ємність 4 мл або 9 мл. , що природно, вимагатиме частіших заправок та частих перерв у робочому процесі що створює для деяких акварелістів незручності (звичайно, ви можете придбати декілька пензлів і мати їх під рукою). Лінійка пензлів з резервуаром має 3 розміри: S-малий-№2: довжина ручки 10 см, об’єм резервуару – 9 мл. М-середінй-№6: довжина ручки 9,6 см,об’єм резервуару – 9 мл, L-великий-№8: довжина ручки 9,8 см,об’єм резервуару – 9 мл.  Накінечники-пензлі від грубих до тонких та продаються як в наборах так і окремо, що дуже зручно. Якщо вам потрібні додаткові типи пензлів, вам необхідно купувати їх в наборах (що повністю рекомендуємо). Наявність різноманітних типів пензлів не тільки надасть вам набагато більше можливостей у ваших творах мистецтва, але й зміцнить ваш досвід роботи з аквареллю.   

    Що стосується води в резервуарі, то Sakura Koi зручні, оскільки стовбур відокремлюється від щітки і має свою окрему заглушку, що гарантує відсутність витоків у вашому пеналі або рюкзаку, що в кінцевому підсумку робить його чудовим для пленерних акварелістів та  підходять для початківців. Нарешті, якщо ви плануєте виконувати каліграфічні роботи з цими щітками, ви можете просто налити трохи чорнила у бочку і використати це також в каліграфічних вправах, адже резервуар дуже добре промивається, навіть у посудомийних машинах!

    Виробники якісних акварельних олівців, Derwent (Великобритания) представляє також колекцію пензлів з резервуаром , які випускаються, як окремо, так і в комплекті. Derwent пропонує свої пензлі з резервуарами з такими типами накінечників: 4 пензля різних розмірів для детальних і широких мазків: тонкий наконечник - 2 мм, середній наконечник - 3 мм, великий наконечник - 4 мм і великий наконечник у формі «долото» (плаский пензель) - 10 мм. Універсальність цих засобів майже відповідає універсальності пензлів Sakura Koi. З можливістю використання для акварелі, каліграфії та чорнила.

     Ви можете отримувати очікуваний постійний проток води (або чорнила) з Derewent завдяки кнопці на корпусі, що дозволяє отримувати контрольовані та передбачувані результати. Також подібно до лінійки пензлів Sakura, Derwent застосував конструкцію резервуара, яку потрібно буде обережно натиснути на спеціальну кнопку для подачи води на корпусі, та захисний ковпачок!

    Але ще однією приємною особливістю пензля Derwent є конструкція проти скатування зі столу, та несподіваного падіння. Дуже часто компанії, що поставляють матеріали для мистецтва, повністю пропускають певні особливості та забувають про зручність у використанні на пленерах та інших необлаштованих для малювання місцях. Незалежно від того, чи це акварельні маркери або водяні пензлі, ви зазвичай побачите форму з циліндричною поверхнею корпусу. А якщо ви малюєте «на пленері» або просто у вашій місцевій кав'ярні, нерівний стіл, поверхня тощо змусить ваш пензлик просто скотитися з краю.

    Ще одна новинка розробників пензлів Derewent - це конструкція преса для ємності з водою (зустрічається також у всіх інших моделях подібних пензлів), де ви міцно натискаєте на спеціальну кнопку (з позначкою «PUSH»), щоб подати певну кількість води для малювання. Кнопка розташована зручно і завдяки чому пензель дуже подібний на графічне стило від планшетів!

    Пензель з резервуаром для води 6 мл  Faber-Castell(Німеччина) дуже ергономічної форми невеликого розміру і з ковпачком щоб захистити ворс від пошкодження при переносці це варіант для мандрів і малювання «на ходу»! Злегка надавіть на резервуар і вода буде поступати на малюнок - ідеальна новинка Faber-Castell для водорозчинних красок і акварельних олівців. Як і в інших пензлях з резервуаром використовується синтетика високої якості пружна і мяка.


 


    Доповненням став спеціальний ковпачок для захисту щетини від пошкодження та протікання води назовні. Мінус -лише присутність в лінійці одного розміру, та невеликий об’єм води лише 6 мл., але чудовій дизайн виділяє цей пензель з усіх, та надає більш естетичного задоволення у використанні та може стати прекрасним подарунком друзям та колегам.

Але незалежно від різновидів пензлів з резервуаром, процес малювання незмінний, лише стає дуже зручним це майже, як писати кульковими ручками, чи маркерами!


Автор Ольга Московченко, живописець і графік