Коли час від часу навідуєш крамницю старожитностей або музей, то відразу наше око помічає дивовижний ефект: коли базовий колір рамок або статуеток проглядає крізь перший шар фарби яка деінде зійшла. Це так романтично, адже така річ має свій шарм і гармонійно вписується в сучасний інтер’єр. (мал.1)

 

 

В сучасному світі  стилізація під старовину дуже актуальна в декоруванні, особливо такий стиль притаманний паризькому шику,де давнина   поєднується із сучасним мінімалізмом. Отже зараз зрозуміло що старовинних речей не багато, але такий ефект можна зробити своїми руками!(мал. 2) 

 

 

Для творчих ідей може стати в нагоді стара рамка, гіпсовий барельєф, а ще такі заготовки можна придбати в магазинах для хобі та творчості. (мал. 3)

 
 

Що для цього потрібно:

По перше, базова річ яку ми будемо декорувати (заготовки з дерева та гіпсу) (мал. 4)

 

 

По-друге, пензель з м’якої щетини або поролоновий спонж.

Та головне, фарба акрилова (як грунт) та ВОСКОВА ПАСТА

Зупинимось на воскових пастах. ( Мал. 5 - 7)

Цей унікальний матеріал який використовується як головний в декоруванні. Світлостійкий, вологостійкий, не потребує додаткової фіксації. Воскові пасти турецького виробництва Cadence відрізняє кольорова гамма (більше як 21 колір) з відтінком металік, 50 мл. Вона ніжної текстури її можна наносити навіть кінчиком пальця (тому що безпечна і не токсична) 

По закінченні нанесення можна покривати лаком. Є також воскові пасти інших виробників , наприклад, воскова паста металік Pentart 20 мл кольорова, гама якої, включає всі відтінки металік.


 

 

Стаємо до роботи:

-беремо рамочку - шліфуємо,

-наносим спонжем або пензлем грунт з акрилової фарби,колір обираємо  на Ваш смак!

- дотримуємось часових правил:час висихання шару грунту 5 -10хв, далі  наносимо декілька шарів акрилової фарби. Чекаємо поки підсохне.

-після просушки використовуємо воскову пасту: легенько  наносимо тонкий шар пасти і розтираємо її на поверхні, підкреслюючи рельєф рамки.

- за  10 хвилин після, як паста підсохне, виріб можна вкрити будь яким лаком для декупажу.

І от, вуаля, ефект старовинності -   готовий!  

 

 

Спеціально для karkar.com.ua

Живописець та графік Московченко Ольга