Коли навчаєшся в творчих студіях або займаєшся творчістю на  майстер-класах, то розумієш, як багато потрібно знати про начебто знайомі з дитинства техніки малювання. Адже все розвивається і техніки живопису гуашшю та аквареллю також і привертають увагу новими творчими можливостями. Давайте зупинимось на акварельному живописі: прозора водорозчинна фарба, потребує спеціального паперу він так і називається «Акварельний папір», але існують ще такий вид паперу, як торшон. 

Папір для акварелі взагалі окрема тема, якщо декілька слів, то папір для акварельного живопису обирають за критеріями щільності, вологопоглинання, якщо папір більше 180 гр – 200-500 гр. то це найкращий вибір! Але слід пам’ятати що він дорого коштує та його треба натягувати на планшет або підрамник, як холст під олійний живопис. Я рекомендую використовувати папір 140 фунтів / 300 г або вище.

 Акварельний папір буває двох видів - холодного віджиму, який має приємну структуру, і гарячого віджиму, коли папір гладкий без текстури. В нашій крамниці можна побачити весь спектр різноманіття  паперу та альбомів для акварелі! Існує  багато хитрощів в техніках живопису, але слід ознайомитись з допоміжними матеріалами щоб результат вразив художніми цікавинками. 

Окрім акварельних фарб, а їх дуже велике розмаїття ( в наборах, в тубах, рідка акварель тощо), та пензлів ( білка та синтетика, круглі або флейци), потрібна палітра пластикова з поглибленнями, баночки для води «нерозливайки».

 

1_.jpg

Потрібний також малярний скотч, він добре знімається з поверхні паперу, і слугує міцним фіксатором паперу на планшеті.

Наступний крок при роботі з аквареллю це так звані допоміжні матеріали: 

  1. «МЕДІУМ постійного маскування, 100 мл, Renesans»; «Winsor & Newton, Colourless Art Masking Fluid, 75 мл» – це розчин на базі латексу,що використовується для маскування окремих місць в малюнку перед нанесенням фарби. Це своєрідна ізоляція деяких деталей в малюнку від заливання фарбою. Шар із цією рідиною потрібно ретельно просушити перед початком роботи. Після закінчення малювання, цей маскуючий флюід можна зняти ластиком або протиранням. Пензлик, яким наносилась маскуюча рідина, добре промивається у воді.(1_1, 1_2)

 

 

1_1.jpg1_2.jpg

 

 

  1. «Жовч бича розчин, 100 мл Renesans» ; «Бичача жовч 75 мл для акварельного живопису Maimeri»; «Winsor & Newton Ox gall, 75 мл» - зволожуюча рідина. Вона покращує криючи особливості акварелі, наприклад, при застосуванні техніки «заливка». Перед початком роботи на стакан чистої води додається 3-4 краплі речовини. Також, якщо ваш папір дуже щільно прикріплений до планшета, то бича жовч покращить властивості паперу і він стане трішки м'якшим .(1_3)


 

1_3.jpg

 

 

  1. Лак для акварелі «Daler and Rowney Watercolor varnish, 75 мл».,  «Matt Water Color varnish, 75мл Royal Talens»  це розчин який складається із синтетичних смол. Він накладається за допомогою пензля та створює захисний шар без блиску. Ступінь матування поверхні  - 22% (мал..1_4)

 

 

1_4.jpg

 

 

  1. Медіум текстурний «Winsor & Newton, 75мл» – текстурний засіб для акварелі, який складається з дрібних часток та надає фарбам додаткову текстуру  та глибину. Перед використанням медіум слід добре розмішати та можна змішувати його із фарбою або наносити на папір безпосередньо.(мал..1_5)

 

 

1_5.jpg


 

  1. Медіум «Аквапасто Winsor & Newton, 60 мл» - це прозора гелева речовина, яка робить фарби густими та надає єфекту імпасто (цей допоміжний засіб можна використати і в живописі гуаші).( мал.._6)

 

 

1_6.jpg

 

 

Ось для гуаші використовують такий допоміжний матеріал, як лак «Superfine varnish gouache, 75 мл» він захищає шар фарби від вологи, розмивання тощо. Окремо виділяємо «Renesans  Медиум для гуаші, 100мл.» –він слугує більш для згущення фарби та для  перетворення гуаші в текстильну фарбу. Отже, всі допоміжні матеріали для акварелі та гуаші – це гарний привід більш  творити та експериментувати, адже головне фантазія та ваше бажання самовираження!

Спеціально для karkar.com.ua

Живописець та графік Московченко Ольга